Žalúdočné ťažkosti a prirodzené spôsoby, ako sa ich zbaviť

Žalúdočné ťažkosti môže pomôcť zmierniť toto.
Ilustračné foto: www.gettyimages.com

Žalúdočné ťažkosti sa nás zmocnia zväčša, ak zjeme ťažké alebo pokazené jedlo. Bývajú jednou z najčastejších príznakov otravy jedlom. Pomôcť môžu buď medikamenty, no účinné bývajú aj tieto nasledujúce prírodné prostriedky.

Zázvor

Zázvor je populárny prírodný liek bežne používaný na liečbu nevoľnosti. Prečo tomu tak je? To sa zatiaľ nepodarilo celkom odhaliť. Odborníci sa však domnievajú, že zlúčeniny v zázvore môžu fungovať podobným spôsobom ako lieky proti nevoľnosti. Niekoľko štúdií sa zhoduje na tom, že zázvor účinne zmierňuje nevoľnosť v rôznych situáciách.

Napríklad konzumácia zázvoru môže byť efektívnym spôsobom na zníženie nevoľnosti počas tehotenstva. Ďumbier môže byť tiež účinný pri znižovaní nevoľnosti, ktorá sa u ľudí bežne vyskytuje po chemoterapii alebo po operácii. Niektoré štúdie dokonca uvádzajú, že zázvor je rovnako účinný ako niektoré lieky na predpis a má menej negatívnych vedľajších účinkov. Používanie zázvoru je pre väčšinu ľudí bezpečné. Avšak tí, ktorí majú sklon k nízkemu tlaku alebo nízkej hladine cukru v krvi alebo ak užívajú lieky na riedenie krvi, nemali by to s jeho konzumáciou preháňať.

Niektorí odborníci tiež spochybňujú bezpečnosť konzumácie sušeného zázvoru počas tehotenstva. Aj keď existuje len malý počet výskumov o tejto rastline, štúdie uskutočnené na zdravých tehotných ženách hlásia nízke riziko vedľajších účinkov. Väčšina odborníkov preto považuje zázvor za bezpečný a účinný prostriedok aj počas tehotenstva.

Nakrájaný citrón na plátky

Vedeli ste, že citrusové vône, ako napríklad vôňa z čerstvo nakrájaného citrónu, môžu pomôcť tiež znížiť nevoľnosť? Ak nemáte po ruke čerstvý citrón, alternatívou môže byť citrónový éterický olej.

Korenie proti nevoľnosti

Na boj proti nevoľnosti sa často odporúča niekoľko druhov korenia. Sila týchto troch korenín v boji proti nevoľnosti je dokonca podložená niektorými vedeckými dôkazmi:

Fenikel: Môže znížiť menštruačné príznaky vrátane nevoľnosti a pomôcť ženám lepšie prekonať toto obdobie.
Škorica: Aj toto korenie môže uľaviť počas príznakov nevoľnosti.
Rascový extrakt: Môže pomôcť zlepšiť tráviace ťažkosti, ako sú bolesti brucha, nevoľnosť, zápcha a hnačky.

Esenciálny olej z mäty piepornej

Esenciálny olej z mäty piepornej je ďalšou alternatívou, ktorá pravdepodobne pomôže znížiť nevoľnosť. Pridajte 2 kvapky do pohára vody a vypite. Pri dávkovaní však buďte veľmi opatrní.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom