V prešovskej nemocnici klesol počet pacientov s COVID-19, pľúcnu ventiláciu však potrebuje viac osôb

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) Jána Adama Reimana
Areál Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana Prešov. Foto: archívne, SITA/Viktor Zamborský

Počet hospitalizovaných vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove s ochorením COVID-19 klesol za posledný týždeň o 37 ľudí. Kým 1. decembra bolo na 249 lôžkach infekčného oddelenia 213 pacientov, k 8. decembru ich prešovská nemocnica eviduje 176.

Z toho je 13 pacientov napojených na umelú pľúcnu ventiláciu, čo je o troch pacientov viac ako pred týždňom. „Za uplynulý týždeň nám nestúpajú počty pacientov, napriek tomu je poskytovanie zdravotnej starostlivosti naďalej mimoriadne náročné,“ skonštatoval riaditeľ prešovskej nemocnice Ľubomír Šarník.

Desiatky pacientov preložili inam

Ako ďalej informoval agentúru SITA, z hospitalizovaných pacientov je takmer 66 percent neočkovaných. Za sedem dní zaznamenali v nemocnici 28 úmrtí. Celkovo od začiatku septembra zomrelo v nemocnici počas tretej vlny pandémie 297 ľudí.

Viac o téme: Koronavírus

Od 1. septembra hospitalizovali v nemocnici celkovo 1 207 pacientov s koronavírusom. Z iného zdravotníckeho zariadenia prišlo do prešovskej nemocnice 21 pacientov, do iného zdravotníckeho zariadenia, naopak, preložili 27 pacientov.

Mnohí zamestnanci sa vrátili do práce

Medzitýždenne klesol počet chýbajúceho personálu z dôvodu pozitivity na koronavírus. Kým minulú stredu to bolo 82 zamestnancov, aktuálne ich je 49. Celkovo v nemocnici pracuje viac ako 2 600 ľudí.

Za týždeň v nemocnici zaočkovali prvou dávkou vakcíny 284 ľudí, o tretiu dávku prejavilo záujem 1 549 ľudí. Od 1. septembra aplikovali v očkovacom centre nemocnice celkovo 4 685 prvých dávok vakcíny a v 12 136 prípadoch aplikovali tretiu dávku. Monoklonálne protilátky Casirivimab a Imdevimab doteraz dostalo 515 pacientov, za týždeň pribudlo 23 takto liečených ľudí.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ľubomír Šarník
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove