V kežmarskej nemocnici sa narodilo dieťa utečenkyne z Ukrajiny, zdravotníkov stále zamestnávajú aj COVID pacienti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kežmarok, bábätko, dieťa

V kežmarskej nemocnici pomohli na svet dieťaťu utečenkyne z Ukrajiny. V noci z piatka na sobotu sa tam narodila malá Ukrajinka Eluzaveta.

Ako v utorok informovala nemocnica, niektorí z jej súrodencov údajne ostali na Ukrajine. Mladšia, len dvojročná sestrička, ich pravdepodobne očakáva na fare v Starom Smokovci.

Nemocnica má stále COVID pacientov

Okrem toho personál nemocnice aj naďalej zamestnávajú COVID pacienti. Podľa námestíčky pre liečebno-preventívnu starostlivosť Lýdie Wikarskej je ich dvadsaťpäť.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„K dnešnému dňu (8. marca pozn. redakcie) máme hospitalizovaných 23 pacientov na kyslíkovom lôžku, z toho desať je na internom oddelení a trinásť na oddelení dlhodobo chorých, ktoré sme museli opäť reprofilizovať. Taktiež evidujeme jednu pacientku na gynekologicko-pôrodníckom oddelení a ďalší jeden pacient potrebuje podporu umelej pľúcnej ventilácie,“ priblížila Wikarská.

Pokles vakcinácie

Do práce sa postupne vracajú aj zamestnanci po prekonaní COVID-19 a k utorku tam evidujú už len siedmich pozitívnych zamestnancov.

V nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra však opäť zaznamenala významný pokles vakcinácia. Minulý týždeň bolo podaných 41 dávok a týždeň pred tým to bolo 70 dávok.

V marci nemocnica očkuje len jeden deň v týždni, a to v stredu. Pozitivita testov je však naďalej vysoká, v uplynulom týždni bola na úrovni 68,22 percenta.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lýdia Wikarská
Firmy a inštitúcie Nemocnica Dr. V. Alexandra Kežmarok