Univerzitná nemocnica v Košiciach umožní pacientom PCR aj antigénové testovanie na koronavírus

Close up of healthcare worker taking PCR test at medical clinic.
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Univerzitná nemocnica L. Pastuera v Košiciach umožňuje pacientom testovanie proti COVID-19, čím vychádza v ústrety ich požiadavkám. Pacienti sa môžu nechať otestovať RT-PCR aj Ag testami.

Viac o téme: Koronavírus

Otestovať sa môžu záujemcovia na Rastislavovej 43, areál tzv. Starej nemocnice, XVIII. Pavilóne pri pracovisku Združenej tkanivovej banky vždy počas pracovných dní v čase od 8:00 do 12:00, informuje v tlačovej správe hovorkyňa nemocnice Monika Krišková. Ako dodala, veľkokapacitné odberové miesto na Ipeľskej ulici už ukončilo svoju činnosť.

Košická Univerzitná nemocnica L. Pastuera ponúka Ag testovanie pre pacientov so sprievodným alebo výmenným lístkom od lekára na Ag test a pre pacientov pred plánovanou hospitalizáciou bez poplatku, Ag testovanie pre samoplatcov s cenou 10 eur, pričom výsledok poskytuje vo forme SMS, resp. e-mailom a v prípade vyžiadania vopred pri registrácii aj v papierovej forme v slovenskom/anglickom jazyku.

PCR testovanie je pre pacientov nad 60 rokov zdarma, pre pacientov so sprievodným listom na virologické vyšetrenie alebo výmenným lístkom od lekára bez poplatku a pre samoplatcov je cena PCR 50 eur. Výsledok nemocnica poskytuje vo forme SMS, resp. e-mailom a v papierovej forme v slovenskom jazyku a prostredníctvom aplikácie GreenPass v anglickom jazyku. V ponuke sú aj PCR testy s výsledkom v anglickom jazyku v papierovej forme. Cena testu je 60 eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Monika Krišková
Firmy a inštitúcie Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach