Trenčianski zdravotníci budú trénovať na moderných figúrínach či trenažéroch v novom centre

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto_0067.jpg
Foto: Rýchla zdravotná pomoc a.s.

Zdravotníci v Trenčíne budú môcť trénovať záchranu životov v novom edukačnom centre. Rýchla zdravotná pomoc a.s. o tom informovala v tlačovej správe, ktorú zaslal zástupca spoločnosti pre médiá Andrej Luprich.

Imitácia priestorov urgentného príjmu

K dispozícii v ňom záchranári majú najmodernejšie figuríny a špeciálne simulačné trenažéry v priestoroch, ktoré imitujú priestory urgentného príjmu, ambulancie, bytu, či exteriéru. V centre sa nachádza aj kópia sanitky. Technicky náročné výkony tak môžu precvičovať v čo najreálnejšom prostredí.

Edukačné centrum vybudovala spoločnosť RZP, a.s., ktorá prevádzkuje záchrannú zdravotnú službu v Trenčianskom a Žilinskom kraji. Školenia v novom centre budú rozdelené na teoretickú a praktickú časť. Teoretická časť bude venovaná preberaniu nových a dôležitých informácií k témam, odborným usmerneniam a odporúčaným postupom, ktoré sú pre pacienta najúčinnejšie a najbezpečnejšie.

Kurzy aj pre verejnosť

Praktická časť bude prebiehať v novom simulačnom centre. V ňom budú záchranári trénovať rôzne záchranárske výkony neodkladnej zdravotnej starostlivosti, tímovú spoluprácu zasahujúcej posádky a efektívnu komunikáciu pri zásahu medzi záchranármi, zložkami integrovaného záchranného systému, aj pacientom a svedkami udalosti.

Centrum bude poskytovať kurzy prvej pomoci zároveň aj pre verejnosť.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Rýchla zdravotná pomoc a.s.