Rekonštrukcia Psychiatrickej nemocnice v Kremnici je o krok bližšie, zverejnili podklady pre dodávateľa stavebných prác (foto)

Psychiatrická nemocnica Profesora Matulaya v Kremnici
Tento článok pre vás načítala AI.

Rekonštrukcia Psychiatrickej nemocnice Profesora Matulaya v Kremnici sa priblížila. Vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie zverejnili súťažné podklady pre dodávateľa stavebných prác. Tieto majú podľa podkladov súvisieť so zriadením bezpečnostného oddelenia a prístavby detského oddelenia.

Práce v hodnote viac ako 5,6 mil. eur

Predpokladaná hodnota prác je viac ako 5,6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Ako nemocnica informovala na konci októbra minulého roka, na financovanie zámeru získali prostriedky z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Zámerom nemocnice je vybudovať nové prístavby s kompletnou rekonštrukciou budov detského oddelenia a bezpečnostného oddelenia, pribudne 64 nových lôžok.

Ciele projektu

„Cieľom je vytvoriť modernú, dostupnú a efektívnu sieť nemocníc, ktorá zabezpečí kvalitnú zdravotnú starostlivosť, atraktívne prostredie pre personál a zdravé hospodárenie. Investíciami do moderných budov a technického vybavenia sa zefektívnia klinické a prevádzkové procesy, dosiahne sa lepší komfort pre pacienta a personál a zníži sa riziko nozokomiálnych nákaz,“ popísala psychiatrická nemocnica s tým, že obnovou a vytvorením prostredia pre vykonávanie modernej medicíny sa zatraktívni prostredie pre špičkových odborníkov a pomôže znížiť ich odliv do zahraničia.

Záujemcovia o realizáciu stavebných prác môžu svoje ponuky posielať do 11. marca, pričom sa od nich vyžaduje aj zábezpeka. Kritériom na vyhodnotenie ponúk je cena.

Psychiatrická nemocnica, Kremnica
Digitálny návrh obnovy psychiatrickej nemocnice v Kremnici. Foto: www.facebook.com
Psychiatrická nemocnica, Kremnica
Digitálny návrh obnovy psychiatrickej nemocnice v Kremnici. Foto: www.facebook.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Psychiatrická nemocnica Profesora Matulaya v KremniciÚVO Úrad pre verejné obstarávanie