Projekt nemocnice Rázsochy je ohrozený a plán obnovy je manažovaný zle, tvrdí Pellegrini (video)

Peter Pellegrini
Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini počas tlačovej besedy. 20.2.2023 Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 20. februára 17:53

Projekt výstavby nemocnice Rázsochy je ohrozený. Na tlačovej besede to uviedol predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Tvrdí, že plán obnovy je manažovaný zle a míľniky, ktoré sú stanovené, sa nestihnú.

Žiadny prvotný výkop

„Po troch rokoch vládnutia nenastal žiadny prvotný výkop, ani žiadna stavebná aktivita,“ upozornil. Podľa neho by malo ísť o najšpičkovejšiu, štátom vlastnenú univerzitnú nemocnicu na Slovensku. Vláda Eduarda Hegera podľa Pellegriniho zlyhala vo všetkých krokoch. „Je to tak zakonzervované, ako sme to tu pred tromi rokmi nechali,“ povedal k výstavbe nemocnice Rászochy.

Podľa dočasne povereného predsedu vlády Eduarda Hegera nepovedal Pellegrini nič nové, iba strašil ľudí. „Ide o obrovskú investičnú akciu a je normálne, že ju sprevádzajú aj ťažkosti. O to sa tu za celé desaťročia nikto nepokúsil a už vonkoncom na to štát nepripravil,“ uviedol premiér s tým, že na rozdiel od lídra Hlasu, „my však pred problémami nezatvárame oči a riešime ich“.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Výstavba Rázsoch podľa Hegera bude pokračovať.

Štát musí podľa predsedu strany Hlas-SD vlastniť komplexnú špičkovú zdravotnícku infraštruktúru, aby vedel garantovať špičkovú zdravotnú starostlivosť pre občanov.

Infraštruktúra

„Štát musí vlastniť veľkú koncovú nemocnicu,“ povedal. Kľúčová infraštruktúra totiž musí byť v rukách štátu, keďže v ťažkých časoch sa občania podľa Pellegriniho obracajú na štát.

„Vláda Eduarda Hegera tu robí skôr sabotáž na slovenskom zdravotníctve, ako na jeho rozvoji,“ povedal líder strany Hlas-SD.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas-SD