Predregistráciu do novej bratislavskej nemocnice Bory využilo doposiaľ 50-tisíc ľudí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica Bory
Nemocnica Bory. Foto: www.facebook.com

Do Nemocnice Bory v bratislavskom Lamači sa od februára predregistrovalo viac ako 50-tisíc ľudí. Prvá koncová nemocnica siete Svet zdravia je dokončená takmer na 90 percent a otvoriť ju plánujú v marci 2023.

Pacienti sa môžu predregistrovať online

V priebehu dvoch týždňov už nainštalujú veľkú medicínsku techniku. V tlačovej správe o tom informoval Tomáš Kráľ z ProCare a Svet zdravia.

Ak poistenci plánujú na budúci rok špeciálne vyšetrenie, pôrod alebo operáciu, predregistrácia im podľa tlačovej správy zrýchli proces plánovania výkonu. Pacienti sa môžu predregistrovať online na www.predregistraciabory.sk, kde zadajú meno, vek a e-mailový kontakt.

Nemocnica ich bude pravidelne informovať o napredovaní projektu a o tom, ktoré pracoviská sa aktuálne otvárajú.

Najväčšie benefity sú moderné technológie

V krátkom dotazníku sa záujemcovia o nemocnicu vyjadrili, že medzi najväčšie benefity novej nemocnice považujú moderné technológie, spoluprácu odborníkov z viacerých oddelení pri starostlivosti o pacienta, skúsený tím lekárov a ošetrovateľov či možnosť objednať sa online.

V Nemocnici Bory plánujeme uskutočniť 35-tisíc hospitalizácií ročne a 350-tisíc ambulantných vyšetrení, čo je pri prepočítaní na jeden deň vysoké číslo. Naša nemocnica ale vyrastá na zelenej lúke a nemá preto vytvorenú klasickú databázu svojich pacientov tak ako iné, ktoré vznikli pred desiatkami rokov. Ak k nám teda zavíta pacient v prvý deň, musí vyplniť všetky vstupné dáta, čo síce netrvá dlho, ale pri stovkách nových pacientov denne nastáva spomalenie chodu nemocnice. Nechceme nič podceniť a preto sme už vo februári prišli s možnosťou veľmi jednoduchej predregistrácie pre našich pacientov,“ vysvetľuje generálny riaditeľ Nemocnice Bory Ľuboš Lopatka.

Nemocnica chce pomôcť slovenskému zdravotníctvu

Ako dodal, zároveň je vďaka tomu nemocnica schopná okamžite po otvorení začať pomáhať slovenskému zdravotníctvu a dobiehať straty v oblasti plánovaných výkonov, ktoré pandémia COVID-19 zatlačila do úzadia.

Generálny riaditeľ potvrdil, že v okamihu, keď dostanú povolenie na prevádzku, približne mesiac pred otvorením znovu oslovia predregistrovaných pacientov, aby doplnili svoje údaje o zdravotnom stave.

Následne si môžu rezervovať prvé termíny na vyšetrenie a naša vzájomná komunikácia už teda bude veľmi rýchla. Budeme radi, ak pacienti začnú čím skôr využívať unikátne technológie, ktoré v nemocnici máme a uľahčíme im tým dochádzanie za vyšetreniami do zahraničia,“ doplnil Lopatka.

Nemocnica bude mať viac ako 30 medicínskych špecializácií, šesť komplexných multidisciplinárnych programov, 1 400 zamestnancov a 400 lôžok.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ľuboš LopatkaTomáš Král
Firmy a inštitúcie Nemocnica BoryProCareSvet zdravia