Nemocnica Bory predstavila generálneho riaditeľa, Lopatka prezradil svoju prioritu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica Bory

Nemocnica Bory má od začiatku mája nového generálneho riaditeľa. Stal sa ním Ľuboš Lopatka, ktorý sa do nemocničnej skupiny Penta Hospitals vrátil po piatich rokoch s cieľom uvedenia najväčšej súkromnej investície v slovenskom zdravotníctve do praxe.

Integrácia do celonárodnej siete nemocníc

Ako informoval hovorca siete nemocníc ProCare a Svet zdravia Tomáš Kráľ, nová koncová nemocnica má spustiť svoju prevádzku už v marci budúceho roka. „Stavebné činnosti sú dokončené na takmer 80 percent. Naplno rozbiehame personálne výbery ľudí, vyvíjajú sa nové IT systémy a pripravuje inštalácia veľkej medicínskej techniky. Počas troch mesiacov sa do nemocnice predregistrovalo vyše 35-tisíc pacientov,“ uviedol nový generálny riaditeľ.

Lopatka dodal, že jeho osobnou prioritou je pripraviť integráciu novej koncovej nemocnice do celonárodnej siete nemocníc.

Plánujú 35-tisíc hospitalizácií ročne

Ľuboš Lopatka vyštudoval Strojnícku fakultu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Od roku 1998 do roku 2010 zastával vedúce pozície vo viacerých nadnárodných papierenských spoločnostiach. V rokoch 2010 až 2012 bol generálnym riaditeľom Sociálnej poisťovne. Následne v rokoch 2013 až 2017 pôsobil ako generálny riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia. Neskôr viedol Výskumný ústav zváračský. Od mája 2020 pôsobil ako generálny riaditeľ a predseda predstavenstva štátnej spoločnosti MH Manažment. V roku 2012 získal v ankete Trendu TOP ocenenie manažér roka.

Nová koncová Nemocnica Bory bude mať viac ako 30 medicínskych špecializácií, šesť komplexných multidisciplinárnych programov, 1400 zamestnancov, 400 lôžok a plánuje uskutočniť 35-tisíc hospitalizácií ročne. Celková investícia predstavuje 240 miliónov eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ľuboš LopatkaTomáš Král
Firmy a inštitúcie Nemocnica BorySvet zdravia