Poďakujte sestre aj tento rok

Sestry
Foto: GettyImages
Do zoznamu nemocníc zapojených v projekte pribudli tri ďalšie

Poďakovať sa nielen sestrám, ale i ďalšiemu zdravotníckemu personálu v nemocniciach a rôznych zariadeniach môže verejnosť aj v tomto roku. V týchto dňoch štartuje piaty ročník projektu Poďakuj sestre.

Záštitu nad ním prevzalo Ministerstvo zdravotníctva SR. Inštitucionálnymi partnermi projektu sú Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek a Žilinský samosprávny kraj.

Ako informoval Pavol Boka, projektový manažér Komory pre medicínske právo – MEDIUS, ktorá projekt organizuje, projekt spája dve roviny. „Podporuje vyjadrenie vďaky sestrám zo strany pacientov a vzdeláva sestry o právnych témach týkajúcich sa ich povolania a práv pacienta,“ uviedol.

„Právne vzdelaný zdravotnícky pracovník dokáže obmedziť riziká a škody a vytvoriť pre pacienta bezpečné prostredie. Ľudský prístup vyvoláva v pacientovi vďačnosť za jej starostlivosť. Sestra, ktorá má pozitívnu spätnú väzbu od pacienta sa stále viac identifikuje so svojím povolaním a je ochotná v ňom ďalej rásť,“ hovorí.

Vypísať sa dá aj lístok v nemocnici

„Chceme, aby slová vďaky ostali zachytené na webe www.podakujsestre.sk aj pre ostatných pacientov. Projekt Poďakuj sestre umožňuje pacientom napísať svoje poďakovanie na ďakovný lístok v partnerskej nemocnici i vypísaním ďakovného e-formuláru na webe. Samotní pacienti tak stimulujú personál, čo sa im vracia v podobe toho, že personál robí svoju prácu ochotnejšie a zmysluplnejšie, keďže je takýmto spôsobom motivovaný,“ vysvetľuje Boka.

Do projektu je v súčasnosti zapojených takmer 30 nemocníc a ďalších zariadení. Novými zariadeniami zapojenými v tomto ročníku sú Fakultná nemocnica s poliklinikou v Nových Zámkoch, Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Banskej Bystrici a Zariadenie sociálnej starostlivosti Slnečný dom v Humennom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom