Nové ambulancie v Námestove zlepšia dostupnosť zdravotnej starostlivosti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Architekt
Foto: Thinkstock

Celkové náklady stavby sa vyšplhali na 640-tisíc eur a ďalších 175-tisíc eur investovala župa do nákupu vybavenia.

Zdravotníci už pôsobia v nových priestoroch Oravskej polikliniky v Námestove, kde Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) ako zriaďovateľ polikliniky dobudoval druhé podlažie.

Presťahovalo sa tam celé oddelenie klinickej biochémie a hematológie i ambulancie súkromných a štátnych lekárov. Otvorením nových ambulancií sa zlepší dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre pacientov, informovala v stredu médiá hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

Počas stavebných prác činnosť polikliniky plne zachovali. Práce, ktoré začali minulý rok vo februári, ukončili v decembri 2017. Kolaudačné rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť koncom marca tohto roka.

Plánujú dobudovanie

Realizácia projektu zahŕňala búracie práce, vybudovanie nových rozvodov vody, kanalizácie a ústredného kúrenia, stavbu nových priečok, položenie dlažby a obkladov a nové nátery.

Celkové náklady stavby sa vyšplhali na 640-tisíc eur a ďalších 175-tisíc eur investoval kraj do nákupu vybavenia pre oddelenie klinickej biochémie a hematológie.

Do nových priestorov sa zo starej polikliniky presunuli viaceré ambulancie. Pre pacientov sú tu k dispozícií pľúcna, interná a diabetologická ambulancia, očná ambulancia pre deti, ambulancia funkčnej diagnostiky a sonografia, ECHO a tiež neštátna stomatologická ambulancia.

,,Máme aj ďalšie plány. Budova si žiada ešte dobudovanie, takže v krátkom čase budeme žiadať o eurofondy na centrá zdravotnej integrovanej starostlivosti. Rovnako plánujeme dobudovanie rehabilitačného centra na prízemí,“ povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať