Nemocnica Považská Bystrica bude mať nové diagnostické centrum, viac ako milión eur zaplatí župa

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica Považská Bystrica
Foto: nemocnicapb.sk

Takmer 1,8 milióna eur investuje Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) zo svojho rozpočtu do výstavby nového diagnostického centra v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Považská Bystrica. Informovala o tom Lenka Kukučková z tlačového oddelenia Úradu TSK. Stavebné práce by mali byť ukončené do jedného roka.

Nadregionálny význam

Nové diagnostické centrum by malo skvalitniť a zrýchliť diagnostický proces a zároveň skrátiť čakacie lehoty na vyšetrenie. „Je to obrovský úspech pre nemocnicu i obyvateľov tohto regiónu. Snažili sme sa zabezpečiť čo najkratší koridor z urgentného príjmu k tejto diagnostike a zároveň vybrať miesto, ktoré by bolo ľahko prístupné aj pre ambulantných pacientov,“ vysvetlil riaditeľ nemocnice Igor Steiner s tým, že výstavba nového pavilónu má nadregionálny význam.

Diagnostické centrum by malo byť postupne vybavené najmodernejšími prístrojmi, k dispozícii bude CT prístroj, digitálny röntgen a USG prístroj.

„Investícia do jeho výstavby predstavuje takmer 1,8 milióna eur a je hradená zo rozpočtu kraja. Chcem poďakovať poslancom Zastupiteľstva TSK, že schválili financie aj na nákup CT prístroja tretej kategórie, ktorý bude vo vlastníctve nemocnice, teda všetky príjmy z jeho využívania pôjdu nemocnici,“ povedal predseda TSK Jaroslav Baška.

Budova bude mať zelenú strechu

Ako ďalej zdôraznil trenčiansky župan, všetky pracoviská magnetickej rezonancie v Trenčianskom kraji sú neštátne, a keďže tento druh diagnostiky na severe kraja chýba, v ďalšej etape vybavenia nového diagnostického centra by sa malo obstarávať práve pracovisko magnetickej rezonancie.

„Moderná budova diagnostiky by mala byť hotová do roka. Nový rozmer v rámci architektonického riešenia ponúka aj zelená a pochôdzna strecha, ktorá bude slúžiť na relax a oddych personálu nemocnice,“ doplnila Kukučková.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor SteinerJaroslav BaškaLenka Kukučková
Firmy a inštitúcie TSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)