Nemocnica Bory už podpísala s Dôverou zmluvu, do otvorenia ostáva mesiac a dohoda s jednou poisťovňou stále chýba

ZDRAVOTNÍCTVO: Prehliadka Nemocnice Bory
Vstup do Nemocnice Bory v Bratislave počas prehliadky pri príležitosti tlačovej konferencie na tému: Kolaudačné rozhodnutie, medicínske špecializácie, stavebný a personálny update, predstavenie zdravotníkov zo zahraničia a prvý deň otvorených dverí pre verejnosť. Bratislava, 25. november 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 3. marca 2023, 11:54

Zdravotná poisťovňa Dôvera v piatok 3. marca podpísala zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s nemocnicou Bory. V tlačovej správe o tom informoval PR špecialista zdravotnej poisťovne Dôvera Matej Štepianský.

Poistencom Dôvery tak bude pri poskytnutí zdravotnej starostlivosti v nemocnici Bory stačiť ukázať zdravotný preukaz. Nemocnicu Bory otvoria 30. marca tohto roka.

Chýba ešte jedna zdravotná poisťovňa

Nemocnica Bory tento týždeň uzatvorila zmluvu aj so zdravotnou poisťovňou Union. „Veríme, že ešte do oficiálneho otvorenia sa nám podarí doladiť detaily zazmluvnenia aj so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, uviedol generálny riaditeľ nemocnice Bory Ľuboš Lopatka.

Do nemocnice Bory začiatkom marca nastúpilo 100 zamestnancov, ďalší prídu do nemocnice pracovať v polovici mesiaca. Je medzi nimi 25 lekárov, 35 sestier a pôrodných asistentiek a viac ako 25 ostatných zdravotných pracovníkov, ako sú praktické sestry, farmaceutickí laboranti, sanitári a ďalší.

„Všetci noví kolegovia sa začínajú školiť na svoje pozície na pracoviskách, ktoré v nemocnici Bory otvoríme o mesiac,“ uviedla HR riaditeľka nemocnice Bory Jana Palenčárová.

Pre pacientov z celého Slovenska

Nemocnica bude slúžiť pacientom z celého Slovenska. Prvé sú zazmluvnené špecializované ambulancie, ktoré sú pripravené na prevádzku, a pracoviská spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek v odboroch fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia, radiačná onkológia a rádiológia, okrem PET/CT a Cyberknife, ktorých uvedenie do prevádzky je naplánované v ďalších fázach.

Ambulancie budú slúžiť pacientom, ktorí sa budú pripravovať na hospitalizáciu v nemocnici alebo budú sledovaní po operačných zákrokoch.

„Ďalšie pracoviská budú predmetom neskoršieho rozšírenia zmluvy v závislosti od ich pripravenosti na prevádzku a po našej kontrole,“ uviedol Štepianský.

Moderné vybavenie a technológie

Nemocnica Bory je vybavená modernými medicínskymi technológiami. Má päť systémov počítačovej tomografie vrátane nukleárnej medicíny či dva lineárne urýchľovače pre rádioterapiu, 14 operačných sál, osem pôrodných izieb namiesto pôrodných boxov a robotickú prípravovňu liekov s robotickým automatom na dávkovanie liekov.

Pre pacientov budú pripravené lôžkové oddelenia podobné hotelovému štandardu. Všetky izby budú jednolôžkové, budú mať vlastnú kúpeľňu aj prirodzené svetlo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana PalenčárováMatej Štepianský
Firmy a inštitúcie Dôvera zdravotná poisťovňaNemocnica Bory