Nemocnica Bory stále nemá uzatvorenú zmluvu s VšZP, ale v predregistrácii už má tisíce jej poistencov

ZDRAVOTNÍCTVO: Prehliadka Nemocnice Bory
Izba lôžkovej časti v Nemocnici Bory v Bratislave počas prehliadky v rámci tlačovej konferencie na tému: Kolaudačné rozhodnutie, medicínske špecializácie, stavebný a personálny update, predstavenie zdravotníkov zo zahraničia a prvý deň otvorených dverí pre verejnosť. Bratislava, 25. november 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel

Nemocnica Bory stále nemá uzatvorenú platnú zmluvu so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP). Poisťovňa podľa jej hovorkyne Evy Peterovej od nemocnice neeviduje oficiálnu žiadosť o zazmluvnenie. „Keď sa tak stane, budeme sa žiadosťou štandardne zaoberať,“ uviedla pre agentúru SITA.

VšZP podľa nej aj v tomto prípade koná v záujme svojich poistencov, ktorým chce zabezpečiť dostupnú a kvalitnú starostlivosť, s prihliadnutím aj na rozmer už existujúcej poskytovanej zdravotnej starostlivosti v regióne. Hovorca siete Svet zdravia a ProCare Tomáš Kráľ pre agentúru SITA potvrdil, že prvé rokovanie medzi predstaviteľmi nemocnice a VšZP sa už uskutočnilo. „Druhé rokovanie sa má uskutočniť počas budúceho týždňa,“ uviedol.

Nemocnica Bory bude podľa Kráľa poskytovať plánovanú i akútnu zdravotnú starostlivosť, ktorá bude plne hradená z verejného zdravotného poistenia. Prvých pacientov privíta už v marci tohto roka. V rámci predregistrácie o služby v Nemocnici Bory prejavilo záujem takmer 90-tisíc pacientov, z toho 35-tisíc poistencov VšZP. Zo zdravotnej poisťovne Dôvera je to 45-tisíc poistencov a zo zdravotnej poisťovne Union 8-tisíc poistencov. „Nemocnica Bory bude dostupná pre každého bez rozdielu,“ dodal generálny riaditeľ nemocnice Ľuboš Lopatka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva PeterováTomáš Král
Firmy a inštitúcie Nemocnica Bory