Nemocnica Bory v Lamači bude mať aj zdravotnícky kampus, prebiehať tam bude výučba i výskum

Nemocnica Bory
Nemocnica Bory. Foto: www.facebook.com

Pri budúcej Nemocnici Bory v bratislavskom Lamači má vzniknúť zdravotnícky kampus. Ten bude slúžiť ako výučbové a vedecko-výskumné centrum založené na verejno-súkromnom partnerstve. Memorandum o porozumení medzi Bratislavským samosprávnym krajom (BSK), Penta Hospitals International a Slovenskou zdravotníckou univerzitou (SZU) na piatkovom rokovaní schválili bratislavskí krajskí poslanci.

Nemocnicu otvoria už o rok

Otvorenie nemocnice je naplánované na marec budúceho roka. Výstavba výučbového a vedecko-výskumného centra by mohla byť financovaná z externých finančných prostriedkov z Operačného programu Slovensko.

„Cieľom zdravotníckeho kampusu bude vzájomné zdieľanie príkladov najlepšej praxe v sektore zdravotníctva, transfer technológií v zmysle aplikácie výsledkov vedecko-výskumných aktivít do medicínskych procesov a opačne, ako aj rozvoj inovačnej kultúry,“ deklaruje kraj.

Funkcie partnerov memoranda

BSK má na starosť realizáciu výstavby a následné prevádzkovanie centra, Penta Hospitals International zase za symbolickú hodnotu poskytne vhodný pozemok a bude vo svojich priestoroch uskutočňovať pregraduálne a postgraduálne vzdelávanie študentov.

Slovenská zdravotnícka univerzita ako tretí z partnerov memoranda poskytne zázemie výskumno-vzdelávacej inštitúcie pre získavanie teoretických a praktických poznatkov a výchovu odborníkov s najvyšším vzdelaním.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj (VÚC)Nemocnica BoryPenta Hospitals InternationalSZU Slovenská zdravotnícka univerzita