Národniari žiadajú odstúpenie hlavného hygienika Jána Mikasa, po nevypočutí výzvy sa obrátia na ministerku zdravotníctva

Ján Mikas
Hlavný hygienik SR Ján Mikas. Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenská národná strana (SNS) vyzvala hlavného hygienika SR Jána Mikasa, aby odstúpil zo svojej funkcie. SNS o tom informovala na svojej sociálnej sieti s tým, že ak Mikas nevyvodí zodpovednosť za predchádzajúce tri roky, najmä v období pandémie ochorenia COVID-19, požiadajú na najbližšej Koaličnej rade zástupcu strany Hlas-SD, aby bol odvolaný.

Ako SNS uviedla, Mikas po boku s Igorom Matovičom (hnutie Slovensko) zvádzali neprehľadné nebezpečné testovanie a očkovanie. „Mikas musí bezodkladne vo svojej funkcii skončiť. SNS sľúbila vo svojom volebnom programe vyšetrenie obdobia COVIDu. Náš poslanec Peter Kotlár bol poverený bezodkladne po zvolení, tak ako sme sľúbili vo volebnom programe, vyšetrením covidového manažmentu,“ uviedla strana s tým, že obdobie COVIDu vláda nezvládla.

„Nesmieme opomenúť bezbrehé míňanie peňazí, chaotické riadenie štátu, ktorému Mikas asistoval. Tak, ako musel z funkcie odísť Igor Matovič, musí bezodkladne skončiť aj Mikas,“ dodala SNS a uzavrela, že ak ich výzva nebude vypočutá, požiadajú ministerku zdravotníctva Zuzanu Dolinkovú (Hlas-SD) aby konala.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičJán MikasZuzana Dolinková
Firmy a inštitúcie Hlas-SDMatovičovo hnutie SlovenskoSNS Slovenská národná strana