Monitory dychu sa rozrastajú aj v bratislavských nemocniciach

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Novorodenec
Foto: FreeImages.com

Devätnásť monitorov prišlo do Ružinova, ďalšie sa chystajú na Kramáre a do Petržalky

Nadácia Križovatka darovala novorodeneckému oddeleniu v nemocnici Ružinov 19 kusov monitorov dychu. Tie sú veľmi dôležitou pomôckou pri prevencii syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS).

„Pre našu nemocnicu je to veľká pomoc a som veľmi rada, že súčasťou tohto projektu je už niekoľko rokov aj Univerzitná nemocnica Bratislava. Verím, že aj týmto spôsobom dokážeme prispieť k zlepšeniu zdravotnej starostlivosti našich najmenších,“ povedala riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava Renáta Vandriaková.

V najbližších dňoch Nadácia Križovatka dodá ďalšie monitory dychu aj na novorodenecké oddelenie Nemocnice akad. L. Dérera na Kramároch a Novorodeneckú kliniku Nemocnice sv. Cyrila a Metoda v Petržalke.

Prvé prišli v roku 2016

Ako uviedla riaditeľka Nadácie Križovatka Táňa Tomasch, Nadácia Križovatka spolupracuje s novorodeneckým oddelením už od roku 2016, kedy prvýkrát darovala monitory dychu Babysense.

„Novorodenecké oddelenie a jeho kolektív je nezištne nápomocný pri realizovaní projektu zapožičania monitorov dychu aj na domáce použitie. Tento projekt nemocnica podporuje úspešne už niekoľko rokov, za čo jej patrí veľká vďaka,“ povedala Tomasch.

Monitory dychu nemocnici Ružinov venovali spoločnosť I.S.D.D plus s.r.o. a spoločnosť Content agency s.r.o.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie UNB Univerzitná nemocnica Bratislava