Ministerstvo investuje do UNB 15 mil. eur na rekonštrukcie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Unb kramáre
Foto: vZdravotnictve.sk

Ďalších 15 miliónov eur bude smerovať do prístrojového vybavenia. Investícia sa týka nielen Kramárov, ale aj ďalších budov UNB.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR investuje do Univerzitnej nemocnice v Bratislave 15 miliónov eur na rekonštrukčné práce. Ďalších 15 miliónov eur pôjde na prístrojové vybavenie. Informovali o tom na tlačovej konferencii ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská a premiér Peter Pellegrini.

Predseda vlády poznamenal, že za ostatných 20 rokov sa do nemocnice na Kramároch takmer vôbec neinvestovalo. „Som veľmi rád, že Kramáre v najbližších mesiacoch zažijú veľký investičný boom,“ povedal.

Kramáre zatiaľ útlm nečaká

Ministerka zdravotníctva konštatovala, že vláda sa zaviazala dostavať nemocnicu na Rázsochách, pričom doplnila, že v žiadnom prípade Kramáre v súčasnosti nepôjdu do útlmu.

„Pokiaľ Rázsochy nebudú stáť, Kramáre budú plne zabezpečovať zdravotnú starostlivosť v rámci Slovenska a v rámci svojho regiónu,“ uviedla.

Kalavská informovala, že na Kramároch sa stavia nový centrálny príjem.

„Boli sme na neurológii, ktorá je kompletne zrekonštruovaná. Budú sa rekonštruovať operačné sály, bude sa montovať najnovšia prístrojová technika, najnovšia vzduchotechnika. Boli sme na novorodeneckom oddelení, ktoré je zrekonštruované, boli tam dokúpené aj nové inkubátory,“ zhrnula.

Šéfka rezortu dodala, že sa bude rekonštruovať aj gynekologicko-pôrodnícka klinika v Ružinove.

Peniaze aj do prístrojov

Ministerstvo pristúpilo aj k obnove prístrojového vybavenia. V súvislosti so zavádzaním elektronického zdravotníctva (e-Zdravie) nakúpilo 3 220 počítačov.

„Pristúpili sme aj k nákupom veľkej prístrojovej techniky. Kúpili sme tri CT prístroje, ktoré sú už reálne dodané, teraz prebiehajú rekonštrukčné práce,“ konštatovala.

Nakúpili tiež operačné stoly, anestéziologické prístroje, inkubátory, sonografické prístroje pre celú UNB. „Kupujeme jeden veľký angiograf na Kramáre za 1,8 mil. eur,“ dodala.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie UNB Univerzitná nemocnica Bratislava