Koronavírus nezmizol a počet prípadov stúpa. Buďte aj naďalej opatrní, vyzýva Lengvarského ministerstvo

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Pozitívny test, koronavírus
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ochorenie COVID-19 je stále prítomné, ľudia by aj naďalej mali byť opatrní. V nadväznosti na nadchádzajúcu letnú dovolenkovú sezónu na to upozorňuje Ministerstvo zdravotníctva SR.

Nárast počtu pozitívnych

Aktuálne pritom stúpajú počty nakazených vo viacerých európskych krajinách a nárast pozitívnych prípadov v rámci PCR už eviduje aj Slovensko.

Viac o téme: Koronavírus

„Odborníci odporúčajú v rizikových situáciách využívať respirátory a v prípade už aj miernych príznakov respiračného ochorenia preventívnu izoláciu,“ konštatuje rezort.

Situácia v zdravotníckych zariadeniach

Nosenie ochranných prostriedkov dýchacích ciest by mali ľudia zvážiť predovšetkým na miestach s väčšou koncentráciou, ako sú napríklad hromadné podujatia, prostriedky verejnej hromadnej dopravy alebo interiéry. V čase dovoleniek je v záujme každého využiť ich aj na letiskách či v lietadlách.

Odborníci ministerstva neustále sledujú situáciu u nás ako aj v zahraničí. „Z hľadiska prijímania opatrení v súvislosti s koronavírusom je veľmi dôležitá situácia v zdravotníckych zariadeniach, najmä ich vyťaženosť. Aj na základe toho sa budú, prípadne, prijímať ďalšie opatrenia,“ objasnil rezort.

Naďalej sú k dispozícii vakcíny proti ochoreniu COVID-19, pričom ministerstvo pripravuje aj nákup nových adaptívnych vakcín na variant omikron.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MZ SR Ministerstvo zdravotníctva SR