Výbuch domu v obci Loučka neprežili tri deti a žena, polícia prípad vyšetruje ako vraždu (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Výbuch domu, Loučka
Zásah hasičov po výbuchu rodinného domu v obci Loučka. Foto: twitter.com.

Pri nedeľnom výbuchu v českej obci Loučka zomreli štyria ľudia. Polícia prípad vyšetruje ako vraždu. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Muž utrpel početné popáleniny

V rodinnom dome, ktorý explodoval v nedeľu ráno na Vsetínsku, zomreli žena a tri deti. Zároveň pri výbuchu utrpel zranenia 31-ročný muž, ktorého záchranári odviezli do nemocnice.

„Dotyčný bol v ohrození života, pri príjazde našej posádky bol v bezvedomí, utrpel početné popáleniny,“ opísal v nedeľu hovorca záchranárov Jakub Omelka.

Príčina výbuchu je zatiaľ neznáma

Polícia v pondelok ráno prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter informovala, že v nedeľu večer „v sutinách domu našli štyri mŕtve telá. Išlo o ženu a tri deti. Prípad sme predbežne kvalifikovali ako trestný čin vraždy“. V súčasnosti polícia čaká na výsledky pitvy.

Miestni obyvatelia podľa spomínaného webu už v nedeľu povedali, že v dome žila žena s tromi deťmi. Vzťah zraneného muža k mŕtvym, ani presný vek obetí polícia v pondelok ráno nespresnila. „Vzhľadom k prebiehajúcemu vyšetrovaniu nebudeme tieto záležitosti komentovať. Hneď ako to bude možné, poskytneme ďalšie informácie,“ uviedla policajná hovorkyňa Simona Kyšnerová.

Hasiči zatiaľ nepoznajú príčinu výbuchu. Podľa hovorkyne Lucie Javoříkovej miesto v pondelok kontrolujú.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jakub OmelkaSimona Kyšnerová