Zisk Amazonu nenaplnil očakávania, k zníženiu tržieb prispel aj návrat kupujúcich do kamenných predajní

Amazon, logo
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Výsledky amerického internetového predajcu Amazon v treťom kvartáli ovplyvnil návrat kupujúcich do kamenných predajní po zmiernení protipandemických opatrení, ale aj rastúce náklady spôsobené ťažkosťami dodávateľských reťazcov a nedostatkom pracovnej sily. Zisk a tržby spoločnosti za júl až september tak nenaplnili očakávania.

Firma za tri mesiace do záveru septembra vykázala zisk 6,2 miliardy dolárov, čiže 6,12 dolára na akciu. Tržby Amazonu stúpli o 15 percent na 110,8 miliardy dolárov. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila spoločnosť FactSet, však v priemere očakávali, že kvartálne tržby budú v objeme 111,55 miliardy dolárov a zisk na akciu na úrovni 8,90 dolára.

Amazon očakáva, že jeho tržby vo štvrtom kvartáli budú v pásme 130 až 140 miliárd dolárov. V porovnaní so záverečným kvartálom roku 2020 by išlo o rast o štyri až 12 percent. Predikcia firmy je však pesimistickejšia v porovnaní prognózou analytikov, že jej tržby za október až december budú v objeme 142,17 miliardy dolárov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Amazon