V Jelšave plánujú navýšiť kapacitu materskej školy pre deti s predprimárnym vzdelávaním

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Mesto Jelšava rozšíri kapacity existujúcej materskej školy v rámci Základnej školy s materskou školou (ZŠ s MŠ) Jelšava pre deti s predprimárnym vzdelávaním. Ako pre agentúru SITA uviedla Zdenka Hudáková z oddelenia územného a strategického plánovania, miestneho rozvoja a cestovného ruchu na mestskom úrade v Jelšave, projekt bude financovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR, v rámci ktorého už samospráva uzavrela zmluvu.

Prebudovanie školy

Podľa aktuálne vyhláseného verejného obstarávania je predpokladaná hodnota stavebných prác viac ako 272-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty.

„Dokumentácia pre projekt rieši prebudovanie existujúcej kuchyne školy, ktorá sa nachádza v pavilóne B, na triedu so zázemím a inštalovanie fotovoltických panelov na strechu jej plochú strechu,“ popísala zámer Hudáková s tým, že kapacita sa podľa projektu navýši o 20 detí.

Navýšenie kapacity škôlky

Aktuálne má materská škola v rámci štyroch tried kapacitu 108 detí. Stavenisko nebude mať negatívny vplyv na okolité stavby.

„Pri rekonštrukcii budú zohľadnené všetky aspekty pre prípravu preventívnych opatrení a zabezpečenie chodu a funkčnosti prevádzky MŠ. V tomto smere sa rekonštrukcia chodu MŠ nedotkne významnejším spôsobom,“ doplnila k priebehu výstavby Hudáková.

Zlúčenie základnej školy s materskou

Základná škola sídlila v minulosti na niekoľkých miestach v meste Jelšava. V školskom roku 1964/65 sa odovzdalo do užívania päť pavilónov na Železničnej ulici č. 245, v ktorých sa začala výučba pre žiakov.

Škola sa stala spádovou školou pre dochádzajúcich žiakov z deviatich okolitých obcí. V roku 2004 sa zlúčila základná škola s materskou školou. Budova materskej školy je zložená z pavilónu A a pavilónu B, ktoré sú navzájom prepojené spojovacou chodbou.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať