Brezno chce postaviť novú materskú školu, financie plánuje získať z plánu obnovy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Novú materskú školu chce postaviť breznianska samospráva. Situovaná by mala byť v mestskej časti Zadné Halny na ulici Hlavina. Ako pre agentúru SITA uviedlo tlačové oddelenie mesta Brezno, mesto chce na vybudovanie škôlky získať financie z Plánu obnovy a odolnosti.

Podľa aktuálne vyhlásenej súťaže na dodávateľa stavebných prác je predpokladaná hodnota diela viac ako 700-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty.

„Predmetom zákazky je výstavba dvojposchodovej dvojtriednej budovy materskej školy pre 47 detí v meste Brezno,“ uvádza sa v súťažných podkladoch s tým, že na prvom nadzemnom podlaží budú situované komunikačné chodby, schodisko, výdaj stravy, jedáleň a herňa. Na druhom podlaží budú viacúčelové miestnosti a kabinet.

„Výstavba bude realizovaná len v prípade, že mesto bude úspešné a získa nenávratné zdroje. Ak bude žiadosť mesta Brezna podporená, výstavba sa začne ihneď po nadobudnutí účinnosti zmluvy o poskytnutí príspevku, a ukončená bude v prvej polovici roku 2026,“ doplnila radnica.

Celková výška výdavkov bude známa po ukončení procesu verejného obstarávania na zhotoviteľa stavby. Súťaž má uzávierku 27. júna, pričom obstarávateľ požaduje od záujemcov zloženie zábezpeky vo výške 20-tisíc eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať