Požiadavky učiteľov podporili v Trnave čiernymi dáždnikmi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Účastníci akcie Učitelia, ďakujeme! - pochod vďaky rodičov a priateľov škôl na Námestí SNP v Bratislave. Bratislava, 10. február 2016. Foto: SITA/Urban Klement

TRNAVA 16. februára (WebNoviny.sk) – Požiadavky učiteľov nespokojných so stavom slovenského školstva dnes demonštráciou v centre Trnavy podporilo asi 350 ľudí s čiernymi dáždnikmi. Dáždnikovú demonštráciu organizovali pedagógovia z Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity, ktorá vychováva budúcich učiteľov.

Zúčastnili sa na nej aj študenti, učitelia základných škôl a rodičia detí. Viacerí pedagógovia z pedagogickej fakulty dnes oznámili osobné rozhodnutie vstúpiť do ostrého štrajku. Symbolický štrajkový štafetový kolík v podobe čierneho dáždnika im odovzdali učitelia z Iniciatívy trnavských učiteľov.

Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity bola už niekoľko rokov po sebe vyhodnotená za najlepšiu pedagogickú fakultu na Slovensku. Spoločnosť však podľa jej pedagóga Blažeja Baláža z toho veľa nemá, pretože absolventi sa nedokážu uživiť.

,,Ako ja k tomu prídem, že učiť chce len každý desiaty študent? Načo ja pripravujem deväť z desiatich študentov, ktorí nechcú ísť učiť? A tí čo idú, tí si na seba nezarobia a po dvoch – troch rokoch idú robiť au-pairky do Rakúska,“ povedal Baláž. Moderátor dnešného podujatia Martin Brestovanský poďakoval učiteľom a zdravotným sestrám za to, že svojimi aktivitami v posledných týždňoch ,,prebrali Slovensko z letargie“.

Školy v Trnave sa k štrajkovým aktivitám Iniciatívy slovenských učiteľov v uplynulých týždňoch zapojili skôr symbolicky ako aktívne. Z dôvodu štrajku boli na niekoľko dní zatvorené v meste len dve materské školy, základná škola nebola zatvorená žiadna.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Trnavská univerzita