V Ružinove plánujú postaviť 14-podlažný objekt s hotelom a bytmi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
hotel Ružinov
Ilustračný obrázok gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

V bratislavskom Ružinove plánujú postaviť 14-podlažný polyfunkčný objekt Mierová s hotelom a bytmi v predpokladanej hodnote 21 miliónov eur. Vyplýva to zo zámeru, predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA. Navrhovateľom je spoločnosť Retep Slovakia.

Účelom navrhovanej činnosti je vybudovanie polyfunkčného objektu s funkciami krátkodobého ubytovania s vybavením, bývaním a obchodnými priestormi medzi ulicou Gagarinová a Mierová,“ uvádza navrhovateľ. Predpokladaný začiatok výstavby je na budúci rok, ukončenie je naplánované o tri roky neskôr.

hotel Ružinov
Ilustračný obrázok gettyimages.com

Administratíva, byty aj exteriérový park

Stavba bude mať dve podzemné a 14 nadzemných podlaží v objekte A a sedem nadzemných podlaží v objekte B. Zámer počíta s 211 parkovacími miestami, z toho 205 bude situovaných v podzemnej garáži a šesť na povrchu.

Objekt A má slúžiť ako hotel s ubytovacími jednotkami na treťom až 14. nadzemnom podlaží. Objekt B bude slúžiť na bývanie s bytmi na druhom až siedmom poschodí. V podzemných podlažiach sa budú nachádzať garáže a technické zázemie budovy.

Na prvom poschodí objektu A sa bude nachádzať recepcia, reštaurácia s kaviarňou a zázemie pre zamestnancov, na druhom poschodí konferenčné miestnosti, multifunkčná sála, fitness a administratívne priestory. Na prvom poschodí objektu B budú obchodné priestory, zázemie pre byty a technické priestory.

Súčasťou riešenia sú aj exteriérové zelené voľné plochy, ktoré budú parkovo upravené a budú poskytovať kvalitný exteriérový priestor doplnený o prvky drobnej architektúry, detské ihrisko a exteriérové oddychové parkové plochy,“ dodáva navrhovateľ.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať