V objekte bývalého erotického salónu v Petržalke otvorili bistro pre verejnosť (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nové bistro v Sade Janka Kráľa (BA)
Nové bistro v Sade Janka Kráľa Foto: Marek Velček
Tento článok pre vás načítala AI.

V Sade Janka Kráľa v bratislavskej Petržalke otvorili nové bistro pre verejnosť a rodiny s deťmi. Gastroprevádzka vznikla premenou bývalého erotického salónu, ktorý roky sídlil v centre najstaršieho verejného parku. Primátor Bratislavy Matúš Vallo zverejnil fotografie, ktoré porovnávajú objekt pred a po rekonštrukcii.

Komplexne sme obnovili modernistický exteriér, na ktorom v 80. rokoch pracoval aj architekt Ferdinand Konček – od pôvodnej presklenej fasády s výhľadom na park až po fontánu. V interiéri sme zmenili dispozície a odstránili všetky nánosy rekonštrukcie z 90. rokov,“ priblížil primátor.

Ponúkajú aj cenovo zvýhodnené produkty

Prevádzkovateľ nového bistra vzišiel z verejnej súťaže. „Kľúčovou pri rozhodovaní bola kvalita a to, aby si tu skutočne každý, či už sú to rodiny s deťmi, seniorky a seniori, jednoducho každý mohol dovoliť dať si niečo dobré,“ poznamenal Vallo.

V ponuke novootvorenej gastroprevádzky sa okrem štandardných produktov nachádzajú aj cenovo zvýhodnené produkty s fixnými cenami, napríklad espresso za 1 € alebo bábovka za 2,50 €.

Keď v roku 1774 začali s budovaním Sadu Janka Kráľa, išlo o niečo výnimočné. Nielenže tvorili park, ktorý bol unikátny exotickými stromami, ale hlavne vytvorili vôbec prvý verejný park v Strednej Európe,“ dodal primátor s tým, že je povinnosťou mesta v tejto tradícii pokračovať.

Hlavné mesto odkúpilo budovu bývalého erotického salónu v Sade Janka Kráľa v roku 2021 za 1,4 milióna eur. S rekonštrukciou zanedbaného objektu začali v roku 2022. Za premenou budovy v hodnote 600-tisíc eur stojí ateliér Studený architekti a Metropolitný inštitút Bratislavy.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Matúš Vallo
Firmy a inštitúcie MIB Metropolitný inštitút Bratislavy