Priemyselný park Valaliky už pozná generálneho projektanta externej infraštruktúry, jediným kritériom bola cena

PRIEMYSEL: Výstavba priemyselného parku Valaliky
Stavebné mechanizmy počas slávnostného výkopu a začatia stavby budúceho priemyselného parku Valaliky. Valaliky, okres Košice - okolie, 20. február 2023. Foto: SITA/Marek Lukáč

Spoločnosť Valaliky Industrial Park už pozná generálneho projektanta externej infraštruktúry pre Strategické územie Valaliky Park. Sídliť by v ňom mala ohlásená miliardová investícia švédskej automobilky Volvo.

Ako vyplýva z oznámenia o výsledku verejného obstarávania, pôvodná predpokladaná cena takmer 11,4 mil. eur bez DPH sa znížila na 6,8 mil. eur bez DPH.

Víťazmi verejnej súťaž sa stali bratislavské firmy Valbek SK, spol. s r. o. a Dopravoprojekt, a.s. a martinská spoločnosť Promt, s.r.o.

Predmetom súťaže je vypracovanie projektovej dokumentácie, výkon inžinierskej činnosti, koordinačnej činnosti a autorský dozor pre stavbu. Jediným kritériom na vyhodnotenie ponúk bola cena. Zmluvu obe strany podpísali 4. mája tohto roku.

Investičný projekt „Strategické územie Valaliky“ získal osvedčenie o významnej investícii v roku 2022. Jeho držiteľom je spoločnosť Valaliky Industrial Park, ktorá zodpovedá za výkupy pozemkov, ako i za úspech celého projektu. Jej jediným vlastníkom je rezort hospodárstva. Valaliky Industrial Park sa stane sídlom výrobných závodov, z ktorých prvým a najvýznamnejším bude automobilka Volvo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Volvo