O prácu prídu desiatky ľudí, firma v Banskobystrickom kraji ohlásila hromadné prepúšťanie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Úrad práce, nezamestnanosť
Foto: ilustračné, SITA/Nina Bednáriková.

Hromadné prepúšťanie z drevospracujúceho priemyslu z oblasti označenej ako „výroba dosiek a drevených panelov“ eviduje v uplynulom 27. kalendárnom týždni v Banskobystrickom kraji Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR).

Hromadné prepúšťanie bolo nahlásené 6. júla na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny v Banskej Bystrici. Agentúru SITA o tom informovalo tlačové a komunikačné oddelenie ÚPSVaR s tým, že ohrozených je 67 zamestnancov.

Názov spoločnosti, ktorá nahlásila hromadné prepúšťanie, úrad nekonkretizoval, odvolávajúc sa na zákon o službách zamestnanosti. Podľa neho môžu názvy spoločností zverejňovať, len ak majú ich súhlas, pričom v tomto prípade ho nemajú.

Hromadné prepúšťanie

… je firma povinná oznámiť ústrediu práce. Za hromadné prepúšťanie sa považuje rozviazanie pracovného pomeru s aspoň 10 zamestnancami, ak firma zamestnáva od 21 do 99 zamestnancov. V prípade, že má spoločnosť od 100 do 299 zamestnancov, za hromadné prepúšťanie sa počíta rozviazane pomeru s aspoň 10 percentami zamestnancov. Ak firma zamestnáva viac ako 300 ľudí, musí ústrediu práce hlásiť prepustenie minimálne 30 zamestnancov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ÚPSVaR Úrad práce sociálnych vecí a rodinyÚPSVaR Ústredie práce sociálnych vecí a rodiny