Nitriansky Jaguar Land Rover plánuje inštaláciu univerzálnej lakovacej linky

PRIEMYSEL: Automobilový závod Jaguar Land Rover
Výrobné priestory závodu spoločnosti Jaguar Land Rover Slovakia. Nitra, 17. august 2022. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.

Nitriansky Jaguar Land Rover chce investovať do univerzálnej lakovacej linky. Ako vyplýva z materiálu zverejneného na enviroportáli, automobilka plánuje inštaláciu linky na malosériovú povrchovú úpravu karosérií a plastových dielcov modelov vyrábaných v nitrianskom závode.

Technológia bude umiestnená do už existujúcej prevádzky lakovne. Po zabehnutí výroby bude na novej linke pracovať asi 23 ľudí v trojzmennej prevádzke.

„Na univerzálnej lakovacej linke sa budú povrchovo upravovať karosérie vyrobené z hliníkových zliatin, nehrdzavejúcej ocele a iných druhov ocelí, podľa konštrukcie karosérie, ako aj plastové diely určené na následnú montáž automobilov vyrábaných v Jaguar Land Rover Slovakia,“ uvádza ďalej fabrika.

Rozmery lakovaných dielcov budú od niekoľkých centimetrov až po dva metre. Na linke je tiež plánovaná povrchová úprava dielcov z kompozitných materiálov a karbónových vlákien.  Automobilka Jaguar Land Rover otvorila svoj závod v Nitre v októbri 2018. Výrobu spustila po dvoch rokoch od začatia výstavby, základný kameň poklepala 13. septembra 2016.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Jaguar Land Rover v Nitre