Ľudia by mohli v závode Winkelmannu začať pracovať už budúci rok, ide o prioritu ministerstva hospodárstva (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Denisa Saková
Ministerka hospodárstva SR Denisa Saková na stretnutí so zástupcom investora priemyselného parku v Rimavskej Sobote. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

V novovybudovanom závode nemeckej spoločnosti Winkelmann v priemyselnom parku v Rimavskej Sobote by mohli ľudia začať pracovať už v budúcom roku. Taký je aspoň cieľ Ministerstva hospodárstva SR.

O projekte rokovala tento týždeň ministerka hospodárstva Denisa Saková so zástupcom investora, Heinrichom Winkelmannom. Hovorili o pláne výstavby novej fabriky ale aj o krokoch, ktoré musí urýchlene urobiť štát, aby stihol včas pripraviť všetko potrebné.

Spoločne sme sa dohodli, že budeme vzájomne koordinovať potrebné procesy pri príprave investície, aby sme dohnali straty zanechané predchádzajúcimi vládami. Cieľom je, aby ľudia mohli v závode začať pracovať v pôvodne avizovaných termínoch už v roku 2025,“ uviedla Saková ďalej na sociálnej sieti.

Ako zdôraznila, investícia je pre rezort prioritou na južnom Slovensku, keďže pomôže celému regiónu v okolí Rimavskej Soboty.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Výstavba priemyselného parku v Rimavskej Sobote oficiálne začala v októbri minulého roka. Rozprestierať sa bude na ploche viac než 80 hektárov. Vznik projektu odsúhlasila vláda ešte v roku 2021 a neskôr schválila i osvedčenie o významnej investícii.

Spoločnosť Winkelman tu chce vybudovať závod na zásobníky teplej vody pre tepelné čerpadlá a ohrievače. V prvej etape podnik avizuje vznik približne 450 priamych pracovných miest.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denisa Saková
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRWinkelmann