Jaguar Land Rover pozastavil výrobu pre nedostatok komponentov, automobilka hovorí o veľmi ťažkých časoch

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jaguar Land Rover
Jaguar Land Rover v Nitre. Foto: archívne, SITA/Martin Havran
  • aktualizované 4. marca 2022, 14:51

Nedostatok komponentov zastavuje výrobu v ďalšej zo slovenských automobiliek. Od 4. do 6. apríla nebude produkovať ani nitriansky Jaguar Land Rover.

Pre agentúru SITA to potvrdila manažérka pre firemné záležitosti automobilky Miroslava Remenárová. Už minulý týždeň pritom prerušenie produkcie ohlásil bratislavský Volkswagen. Linky fabriky stoja od pondelka 4. do piatku 8. apríla.

Výrobné plány sa musia meniť

„Situácia v automobilovom priemysle je stále náročná, ovplyvňujú ju naďalej externé faktory, ako je pandemická situácia vo svete, ktorá sa líši medzi jednotlivými krajinami, a s tým súvisiace narušenie dodávateľského reťazca. Naše nákupné tímy pozorne sledujú vývoj dodávateľských reťazcov, a tomu následne prispôsobujeme aj výrobné plány jednotlivých závodov. Nitriansky závod Jaguar Land Rover pozastavuje výrobu počas 4. až 6. apríla, ostatné oddelenia pracujú v štandardnom režime,“ uviedla Remenárová.

Automobilka pri Žiline zatiaľ funguje

Aktuálne bez prerušenia bežia výrobné linky v automobilke pri Žiline.

„Dnes vyrábame v štandardnej trojzmennej prevádzke, pričom plán výroby na celý týždeň počíta s daným režimom,“ zhodnotil hovorca fabriky Tomáš Potoček. Ako dodal, situácia týkajúca sa dielcov sa neustále mení, a preto upravujú výrobu v súlade s možnosťami dodávok.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Miroslava RemenárováTomáš Potoček
Firmy a inštitúcie Jaguar Land RoverVolkswagen