Bratislavský Volkswagen nemá z čoho vyrábať, na päť dní opäť pozastaví výrobu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Výroba áut
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com/

Výroba v bratislavskej automobilke Volkswagen Slovakia bude v dôsledku chýbajúcich dielcov opäť stáť. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa Lucia Kovarovič Makayová, linky fabriky nepôjdu od pondelka 4. do piatku 8. apríla.

Dôvodom je celosvetový nedostatok polovodičov v kombinácii s výpadkom dodávok niektorých dielcov v súvislosti s dianím na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Výroba zastane

„Tento čas bude využitý na to, aby bol logisticky doplnený dodávateľský reťazec a aby sme dosiahli v nasledujúcich týždňoch väčšiu stabilitu v oblasti zásobovania dielmi,“ dodala k situácii hovorkyňa.

Odborné tímy z Volkswagen Slovakia v spolupráci s koncernom podľa nej denne analyzujú a vyhodnocujú globálnu situáciu v zásobovaní dielcami, aby redukovali výpadky výroby, respektíve zabezpečili produkciu.

„Napriek ich úsiliu príde budúci týždeň k nutnému dočasnému prerušeniu výroby. Cieľom Volkswagen Slovakia je dodávať zákazníkom vozidlá v čo najkratšom možnom čase. V nasledujúcich týždňoch bude produkcia prispôsobovaná v závislosti od situácie v zásobovaní dielmi s dôrazom na flexibilné riadenie výrobného plánu a logistických procesov,“ zhodnotila.

Dôležitý hráč na trhu

Volkswagen Slovakia začínal na Slovensku v roku 1991 ako spoločnosť so stovkou zamestnancov v areáli bývalých Bratislavských automobilových závodov.

Nemecká automobilka u nás počas tridsiatich rokov investovala 4,6 miliardy eur a vyrobila viac ako 6 miliónov vozidiel. Okrem áut vyrába na Slovensku prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lucia Kovarovič Makayová
Firmy a inštitúcie Volkswagen Slovakia