Pred veľkonočnými sviatkami nakúpite lacnejšie. Obchodné reťazce znižujú ceny základných potravín

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Nákupný košík, obchod, potraviny
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Obchodné reťazce avizujú pred veľkonočnými sviatkami lacnejšie potraviny. Obchodný reťazec Lidl znižuje ceny základných potravín o 10 %, čiže o výšku DPH. Zlacnenie sa bude týkať potravín ako chlieb, maslo, mlieko či zemiaky, ale aj viacerých druhov mäsa, jabĺk, paradajok, cibule, jogurtov a ďalších produktov.

Lidl zrušil DPH

Lidl zrušil daň z pridanej hodnoty na stovke základných potravín vo všetkých svojich predajniach. Nové ceny budú platiť minimálne do Veľkej noci.

S bojom proti zdražovaniu to myslíme naozaj vážne. Teším sa z toho, že už niekoľko týždňov sú ceny v našich predajniach na úrovni z minulého roka. Teraz ideme ešte ďalej a zákazníkov odbremeníme od dane z pridanej hodnoty pri sto základných potravinách,“ povedala Zita Szlavikovics, generálna riaditeľka Lidl Slovenská republika.

Investícia do tohto zníženia cien vyjde reťazec na stovky tisíc eur.

Kaufland tiež zlacňuje

Akciové ponuky avizuje aj obchodný reťazec Kaufland.

Plánujeme aj naďalej pokračovať v tejto stratégii a prinášať zákazníkom ich obľúbené produkty za čo najvýhodnejšie ceny,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Kauflandu Lucia Vargová s tým, že v ich obchodoch medziročne klesli predávané produkty až o 33 %.

Zlacnenie sa najvýraznejšie prejavilo pri olejoch a tukoch, no medziročné zmiernenie tempa rastu priemerných cien cítiť aj pri mlieku, syroch a vajciach. Na základe posledného porovnania cien vybraných sledovaných druhov tovaru ako maslo, chlieb, mlieko či niektoré druhy mäsa medzi decembrom 2023 a februárom 2024 môžeme konštatovať, že ceny v našich predajniach klesli až o 9 % vo váženom priemere,“ konštatovala Vargová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Lucia VargováZita Szlavikovics
Firmy a inštitúcie KauflandLidl