Poľnohospodárske a potravinárske centrum zverejnilo výzvu na podporu skladovania produktov prvovýroby

Dolár, jen, euro
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum (NPPC) zverejnilo výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie pomoci na podporu skladovania produktov poľnohospodárskej prvovýroby v dôsledku agresie Ruska proti Ukrajine. Výzva je otvorená od polnoci 23. mája do 2. júna 2023 do 12:00 hodiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako ďalej informuje Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, žiadosť a prílohy je možné predložiť prostredníctvom elektronického formulára a zároveň v listinnej podobe. „V rámci tejto výzvy je schválený celkový limit finančných prostriedkov v sume 750-tisíc eur pre všetkých žiadateľov,“ uviedol generálny riaditeľ NPPC Martin Polovka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Pomoc sa môže poskytnúť na udržanie a podporu poľnohospodárskej prvovýroby, a to formou kompenzácie časti zvýšených nákladov na skladovanie vlastnej produkcie výrobkov poľnohospodárskej prvovýroby alebo produkcie výrobkov poľnohospodárskej prvovýroby priamo alebo nepriamo združovaných poľnohospodárskych podnikov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Polovka
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRNPPC Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum