Na trh sa dostali nebezpečné dojčenské výživy s jablkami a jahodami značky HELLO, úrady ich sťahujú z predaja

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Hello, Úrad verejného zdravotníctva
Foto: SITA/Úrad verejného zdravotníctva SR.
Tento článok pre vás načítala AI.

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR počas úradnej kontroly odhalili v detských potravinách, konkrétne v dojčenských výživách prekročené množstvo rezíduí pesticídov fosetyl-Al a chlorečnanu, ktoré môžu vyvolať zdravotné riziká najmä u najmladších konzumentov.

Nevyhovujúcimi produktmi sú „HELLO XXL Dojčenská výživa s jahodami“ a „HELLO Dojčenská výživa s jablkami“.

Prekračujú bezpečnostné normy

Podľa laboratórnych analýz obidva produkty obsahujú množstvo rezíduí pesticídov prekračujúce legislatívne stanovený limit 0,01 mg/kg.

„Ide o významné prekročenie bezpečnostných noriem,“ uviedol úrad. ÚVZ SR spresnil, že sa konkrétne jedná o produkt HELLO XXL Dojčenská výživa s jahodami 200 g, od ukončeného 6. mesiaca veku, dátum minimálnej trvanlivosti 11.12.2025, šarža 16:25 11.12.2025 a produkt HELLO Dojčenská výživa s jablkami 100 g, od ukončeného 4. mesiaca veku, dátum minimálnej trvanlivosti 08.10.2025, šarža 09:10 08.10.2025. Uvedené obe výživy vyrába LINEA NIVNICE, a. s., Česká republika.

Okamžité stiahnutie z predaja

„Regionálne úrady verejného zdravotníctva už prijali kroky na okamžité stiahnutie uvedených produktov z trhu,“ informoval úrad.

ÚVZ SR zároveň odporučil spotrebiteľom, aby tieto produkty nekupovali a už zakúpené výrobky nekonzumovali prípadne ich vrátili do miesta predaja. Oba produkty sú v procese hlásenia do systému rýchleho varovania pre potraviny a krmivá RASFF.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR