Vojenská prehliadka na oslavách 75. výročia SNP: Armáda predviedla tanky, vozidlá pechoty aj vrtuľníky (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Oslavy 75. výročia SNP - vojenská prehliadka (Banská Bystrica)
Vojenská prehliadka na oslavách 75. výročia SNP (Slovenského národného povstania). Banská Bystrica, 29. august 2019. Foto: SITA/Jakub Julény - koláž WBN.
  • aktualizované 29. augusta 18:31

Tanky, vozidlá pechoty, delostrelecké systémy, stíhačky, dopravné lietadlá či vrtuľníky. To všetko predviedlo Ministerstvo obrany SR v rámci vojenskej prehliadky pri príležitosti osláv 75. výročia Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici.

Na prehliadke bolo viac ako 200 kusov vojenskej techniky vrátane 15 kusov leteckej techniky. Okrem vojenskej techniky bolo na prehliadke aj 1500 vojakov. Súčasťou boli aj vojenské výsadky príslušníkov 5. pluku špeciálneho určenia zo Žiliny a tiež Vzdušných síl Ozbrojených síl SR.

V rámci vojenskej prehliadky, ktorá bola naposledy v uliciach Bratislavy pred viac ako desiatimi rokmi, sa predstavili aj tri historické celky pripomínajúce odbojárov Slovenského národného povstania. Slávnostná vojenská prehliadka sa začala po 15:00 a potrvala do 16:30.

„Táto vojenská prehliadka nemá žiadnym spôsobom demonštrovať silu či podporovať vojenské riešenia konfliktov. Má byť však ukážkou toho, že tak ako naši starí rodičia boli pripravení postaviť sa so zbraňami v ruke za svoj národ a slobodu, tak sú aj naše ozbrojené sily pripravené chrániť záujmy Slovenskej republiky a jej občanov,“ vysvetlil pred časom minister obrany SR Peter Gajdoš.

Viac o téme: Oslavy 75. výročia SNP (Slovenského národného povstania)

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Gajdoš