Sociálna poisťovňa opäť rozširuje elektronický účet poistenca, pribudli informácie o ďalších dávkach

Sociálna poisťovňa
Foto: ilustračné, SITA
Tento článok pre vás načítala AI.

Sociálna poisťovňa už druhýkrát v tomto roku rozšírila obsah elektronického účtu poistenca. Pribudli v ňom nové funkcionality o úrazových dávkach.

Poisťovňa tak poistencom v jednotlivých životných situáciách šetrí osobné návštevy pobočky, či telefonáty a emaily. Nemusia žiadať o informácie a čakať na odpoveď, v pohodlí domova si napríklad v prípade pracovného úrazu či choroby z povolania overia, čo potrebujú.

Účet zriaďuje automaticky

Elektronický účet poistenca poisťovňa zriaďuje klientom automaticky, stačí si k nemu aktivovať prístup osobne alebo elektronicky. Informoval o tom hovorca Sociálnej poisťovne Martin Kontúr.

Elektronizácia služieb pre klientov v podobe elektronického účtu poistenca je našou proaktívnou činnosťou a mojou osobnou prioritou, chceme im naďalej uľahčovať prístup k našim službám a reagovať na trendy digitalizácie spoločnosti,“ zdôraznil generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne Michal Ilko.

Údaje o úrazových dávkach

Nové funkcionality elektronického účtu poistenca ponúkajú poistencom viaceré informácie o jednotlivých druhoch úrazových dávok. V záložke Prehľad všetkých prijatých žiadostí poistenec nájde údaje o úrazových dávkach.

Z novej záložky v účte poistenca sa klienti dozvedia, o aký druh úrazovej dávky požiadali, dátum jej zaevidovania, spôsob výplaty dávky a stav žiadosti – či je lehota na vydanie rozhodnutia predĺžená, či je konanie prerušené alebo je už dávka priznaná, nepriznaná alebo sa konanie o nej zastavilo.

Podrobnejšie informácie

Podobne si klient v záložke Prehľad vyplatených úrazových dávok nájde aj ďalšie podrobnejšie informácie o výplate úrazových dávok.

Klient si v prvom kroku zvolí rok, za ktorý si chce zobraziť všetky vyplatené úrazové dávky a účet poistenca mu vygeneruje ich prehľad za zvolené obdobie. Na výber má v zobrazení posledných desať rokov – k dispozícii je označenie všetkých desiatich rokov alebo zobrazenie jednotlivo po rokoch.

Sociálna poisťovňa vyplatila v januári až septembri tohto roka takmer 87-tisíc dávok z úrazového poistenia v celkovej výške viac ako 43 miliónov eur. Priemerne mesačne vyplatila 9,7 tisíca dávok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin KontúrMichal Ilko
Firmy a inštitúcie Sociálna poisťovňa