Predstavujeme dostupné pôžičky na splatenie úverov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Peniaze
Foto: ilustračné, Thinkstock

Refinancovanie úverov je veľmi dôležité pre každého, kto by chcel ušetriť či už na mesačnej splátke, alebo na preplatení pôvodných pôžičiek. Za týmto účelom ponúkajú banky aj nebankové spoločnosti špecializované a účelové pôžičky na splatenie úverov. Ich najväčšou prednosťou býva lepší úrok aj širšie limity.

Refinancovanie aj konsolidácia

Pri splatení starých dlhov treba rozoznávať to, či ide o refinancovanie jedného spotrebného úveru alebo o konsolidáciu viacerých pôžičiek. Pokiaľ ide len o jednoduché refinancovanie pôžičky, stačí si porovnať výšku splátky a úrok na starom úvere a to isté pri novom. Ak je nový výhodnejší, nemáte príliš čo riešiť.

Ak však chcete splatiť viacero pôžičiek či úverov, mali by ste zobrať do ruky kalkulačku a presne si spočítať, koľko platíte doteraz za splácanie úverov a aká by bola splátka novej konsolidačnej pôžičky. Refinancovanie úverov rôzneho typu vyžaduje zistiť si presne podmienky predčasného splatenia a najmä to, či budú s predčasným vyplatením spojené poplatky, pokuty alebo nejaké sankcie.

Bez registra nie, bez dokladovania príjmu áno

Na rozdiel od minulosti si už nemôžete požičať na refinancovanie bez nahliadania a overovania registrov. Znamená to, že ak chcete refinancovať napríklad úver, kde ste v omeškaní so splácaním a dostali ste sa kvôli tomu do registra dlžníkov alebo úverového registra, nepochodíte už v žiadnej nebankovke, o banke ani nehovoriac.

Pokiaľ však hľadáte taký úver na splatenie pôžičiek, ktorý je možné získať aj bez potvrdenia o príjme, viacero bánk aj nebankových spoločností to umožňuje. Musíte však byť zamestnaný na trvalý pracovný pomer, prípadne musíte mať účet v tej banke, kde o takúto pôžičku žiadate. V opačnom prípade budete musieť výšku príjmu takmer vždy preukázať.

Nebankové úvery na splatenie dlhov

Ak sa rozhodnete vyplatiť si svoje staré dlhy pomocou nebankovej spoločnosti, ponuka nie je tak široká, ako v minulosti. Aktuálne fungujú na Slovensku len dve väčšie nebankové spoločnosti s licenciou NBS, ktoré poskytujú aj väčšie spotrebiteľské úvery a to Profi Credit a Home Credit. Z nich aktuálne len Home Credit má vo svojej ponuke špeciálny úver na konsolidáciu starých dlhov.

Home Credit a konsolidácia pôžičiek

Známa nebanková spoločnosť Home Credit má vo svojej ponuke špeciálny úver na konsolidáciu pôžičiek a dlhov z minulosti. Prostredníctvom tejto refinančnej pôžičky môžete vyplatiť ľubovoľné úvery, splátkové pôžičky, kontokorenty alebo kreditné karty. Pôžičku získate bez poplatkov a počas splácania môžete požiadať aj o odloženie splátok.

Tu sú parametre refinančného úveru:

 • výška pôžičky je od 1.000 € až do 20.000 €
 • doba splatnosti závisí najmä od výšky refinančného úveru a môže byť od 2 do 8 rokov
 • počas splácania je možné v prípade potreby znížiť alebo zvýšiť splátku

Refinancovanie úverov v banke

Pôžičky určené na splatenie starých dlhov sa dajú požičať aj v banke a tu je ponuka už omnoho širšia a bohatšia. Na refinancovanie sa používajú spotrebné úvery, kde nie je potrebné ručenie nehnuteľnosťou či ručiteľ. Výhodou je, že si môžete požičať aj niekoľko desiatok tisíc € so splatnosťou na 8 rokov, vďaka čomu viete splatiť všetky svoje staré pôžičky a zároveň mať prijateľnú mesačnú splátku.

Toto je aktuálna ponuka bankových refinančných úverov:

Presto Úver od UniCredit Bank

UniCredit Bank má na refinancovanie starých pôžičiek určený spotrebný úver. Ten je možné použiť tak na refinancovanie jedného úveru, ako aj na zlúčenie pôžičiek a ich konsolidáciu. Počas celej doby splatnosti banka garantuje nemennú úrokovú sadzbu a navyše môžete získať aj finančné prostriedky k refinancovaniu navyše. Úver je možné si tiež poistiť.

Ak by ste oň mali záujem, získate:

 • spotrebný úver vo výške už od 650 € až do 25.000 €
 • voliteľnú dobu splatnosti na 1 až 8 rokov
 • úver bez poplatku za vybavenie a samozrejme aj možnosť predčasného splatenia

Pôžička na refinancovanie VÚB

Refinančný spotrebný úver na splatenie pôžičiek a dlhov má aj Všeobecná úverová banka. Úver sa dá vybaviť jednoducho, rýchlo a bez zbytočných dokladov. Refinancovať môžete spotrebné úvery, kreditky, prečerpania na bežnom účte, leasing alebo aj nebankové pôžičky. Stačí si len priniesť úverové zmluvy alebo potvrdenia o zostatku na pôžičkách.

Ak sa rozhodnete pre tento úver, tu sú jeho podmienky:

 • požičať sa dá minimálne 500 €, horná hranica úveru je 25.000 €
 • splatnosť pôžičky si môžete zvoliť v intervale od 13 do 96 mesiacov
 • požičať si môžu klienti až do veku 73 rokov v prípade, že majú dostatočnú bonitu

mBank a mPôžička na refinancovanie

Na refinancovanie úverov má vo svojom portfóliu špecializovaný účelový spotrebný úver aj mBank. Svoju mPôžičku na refinancovanie ponúka banka na splatenie a konsolidáciu až 10 rozličných úverov, pričom nepotrebujete doklady k všetkým prenášaným úverom. Vybavenie pôžičky je bez poplatku, rovnako aj mimoriadne splátky a predčasné splatenie.

mPôžičku môžete získať:

 • vo výške už od 350 €, horná hranica podľa vašej bonity môže byť až 24.000 €
 • so splatnosťou na 12 až 84 mesiacov
 • s úrokom minimálne o 2 % p.a. lepším, ako ste mali na svoje úvery doteraz

Sberbank

Refinančný spotrebný úver od Sberbank môžete získať na splatenie starých a nevýhodných pôžičiek, kreditných kariet, splátkových úverov alebo kontokorentov. Banka ponúka každému žiadateľovi nad 18 rokov s dostatočnou bonitou možnosť požičať si na refinancovanie a konsolidáciu. Vybavenie je bez poplatku a za istých okolností aj bez dokladovania príjmu.

Takéto sú podmienky pôžičky:

 • suma v rozmedzí od 3.500 € až do 20.000 €
 • doba splatnosti úveru 3 roky až 8 rokov
 • časť pôžičky možno použiť aj bezúčelovo s čerpaním priamo na účet v banke

OTP banka a splatenie pôžičiek

Pokiaľ si chcete vyplatiť svoje staré finančné záväzky, dlhy a pôžičky, OTP banka má na tento účel vo svojej ponuke otp REFINANC expres úver. Ide o spotrebný úver, ktorý získate bez ručiteľa, ručenia a poplatku za vybavenie, pričom za istých podmienok aj bez potvrdenia o výške príjmu. Refinancovať ním môžete bankové aj nebankové úvery a pôžičky.

V OTP banke tak môžete získať:

 • minimálnu výšku úveru 400 €, maximálnu až 25.000 €
 • možnosť zvoliť si lehotu splatnosti od 1 do 8 rokov
 • zvýhodnenie úrokovej sadzby až o 50 % pri poistení úveru a využívaní účtu

Lepšia splátka od Poštovej banky

Poštová banka ponúka na refinancovanie, splatenie a konsolidáciu jedného či viacerých úverov svoj spotrebný úver nazvaný Lepšia splátka. Tento úver je bez poplatku za vybavenie aj predčasné splatenie, má nemennú úrokovú sadzbu počas celej doby splácania a nie je potrebné mať spolužiadateľa, ručiteľa alebo založiť nehnuteľnosť.

Požičať si môžete:

 • sumu od 300 € až do 30.000 € podľa vašej bonity a výšky príjmu
 • pôžičku na dobu splácania od 1 do 8 rokov
 • aj bez dokladovania príjmu a len na občiansky preukaz, ak pracujete na TPP

Konsolidácia úverov v SLSP

Naša najväčšia banka na trhu, Slovenská sporiteľňa, má vo svojej ponuke tiež spotrebný úver určený na prenesenie pôžičiek a ich refinancovanie. Pôžičky si viete v banke refinancovať bez ručiteľa, bez poplatku za vybavenie a počas celého obdobia splácania banka garantuje nemennú úrokovú sadzbu. Refinancovať môžete akýkoľvek typ úverov.

V banke vybavíte túto pôžičku s nasledovnými parametrami:

 • minimálna výška refinančného úveru je 300 €, maximálna až 30.000 €
 • pôžičku môžete splácať od 1 do 8 rokov
 • prípadné predčasné splatenie v budúcnosti je bez poplatku

Prima Banka

Preniesť si pôžičku môžete veľmi jednoducho aj do Prima Banky. Refinancovať môžete až 5 rôznych úverov z bánk, nebankových spoločností alebo iných finančných inštitúcií. Nepotrebujete žiadneho ručiteľa, na vybavenie vám stačí len občiansky preukaz a nový refinančný úver si môžete v banke poistiť, takže sa nemusíte obávať ani budúcich rizík.

Ak si požičiate z Prima Banky, získate:

 • refinančný úver vo výške od 1.000 € do 15.000 €
 • možnosť splácať novú pôžičku od 2 do 8 rokov
 • možnosť získať aj peniaze navyše, ktoré vám banka dá bezúčelovo na čokoľvek

Refinančný úver v Tatra Banke

Pre splatenie pôžičiek a úverov ponúka Tatra Banka svoj špecializovaný spotrebný Refinančný úverTB. Úver získate so 100 % zľavou z poplatku a navyše k nemu aj kreditnú kartu tiež so 100 % z poplatku počas prvých 12 mesiacov. Refinančný úver môžete použiť na konsolidáciu pôžičiek ľubovoľného charakteru a na zníženie svojich mesačných splátok.

Podmienky úveru sú nasledovné:

 • minimálna výška je 500 €, maximálna až 30.000 €
 • doba splácania pôžičky je od 1 do 8 rokov
 • počas celej doby máte nemennú úrokovú sadzbu a možnosť vložiť mimoriadne splátky

ČSOB a jej ponuka

ČSOB má vo svojej ponuke viacero druhov spotrebných úverov a medzi nimi aj úver na refinancovanie a splatenie pôžičiek. Tento úver slúži na vyplatenie rôznych druhov bankových aj nebankových pôžičiek, kontokorentných úverov, leasingov alebo splátkových pôžičiek. Pri refinancovaní máte možnosť mimoriadneho zníženia úroku až o 3,5 % ročne.

Tu sú parametre úveru:

 • výška úveru môže byť od 600 do 25.000 €
 • splatnosť úveru sa dá zvoliť v rozmedzí od 1 do 8 rokov
 • k úveru si môžete dojednať aj poistenie a nepotrebujete k nemu ručiteľa
Výhody vs. nevýhody refinančných pôžičiek:

1. Refinancovanie úveru má zmysel len vtedy, ak ušetríte na preplatení alebo na mesačnej splátke. Vyberajte si preto refinančnú pôžičku naozaj veľmi dôsledne.

2. Pri predčasnom splatení starých pôžičiek a úverov si dajte pozor na rôzne priame či nepriame poplatky, napríklad poplatok za predčasné splatenie či vyčíslenie zostatku.

3. Nevýhodou refinancovania a konsolidácie je obvykle časová náročnosť. Nezabudnite si pripraviť pri žiadosti o nový úver potrebné doklady, najmä úverové zmluvy.

4. Nežeňte sa len za čo najlepším úrokom, dôležité sú aj iné podmienky. Ak niektorá pôžička ponúka napríklad možnosť bezplatných mimoriadnych splátok, zvážte to tiež.

Refinancovanie úverov? Porovnanie je dôležité

Pri refinancovaní dlhov a pôžičiek platí, že ak chcete naozaj ušetriť, musíte venovať pozornosť najmä porovnaniu vzájomných podmienok. Ak sa vám nechce tráviť dlhé hodiny obehávaním bánk alebo študovaním ponúk nebankoviek na internete, ponúkame vám náš jednoduchý online porovnávač refinančných pôžičiek. Okrem porovnania ich podmienok a parametrov máte možnosť požiadať o vybavenie pôžičky priamo cez internet.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať