Polícia varuje pred podvodníkmi, rozposielajú SMS správy a strašia ľudí pozastavením účtu v ČSOB

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Phishing
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Policajti vystríhajú pred podvodníkmi, ktorí rozposielajú SMS o zrušení účtu v ČSOB. Podľa polície by sa mali ľudia najprv zamyslieť, či vôbec majú účet v danej banke, a to skôr, než kliknú na nejaký link v SMS.

Neklikať na linky

Ako ďalej uviedla polícia v statuse na profile Hoaxy a podvody, podvodníci rozposielajú SMS správy na náhodné čísla s cieľom, aby ľudia klikli na link a oni od nich získali bankové údaje a následne im vybielili účty.

Neklikajte na žiadne linky v SMS správach. Phishingové podvody sú teraz mimoriadne rozšírené. Žiadna seriózna inštitúcia vám takto pofidérne adresy do SMS nebude posielať,“ radia policajti.

Varuje i banka

Polícia vystríha, že dôsledky kliknutia na odkaz v podvodnej SMS alebo v e-maili môžu byť nepríjemné. „Ak podvodníkovi umožníte prístup do elektronického bankovníctva, nemusí sa zastaviť len pri vybielení vášho bežného účtu,“ píše sa na sociálnej sieti.

Polícia apeluje na občanov, aby ju neváhali kontaktovať, ak majú podozrenie, že ich účet či citlivé údaje by mohli byť zneužité.

Pred podvodníkmi varovala na sociálnej sieti i samotná ČSOB. „Aj vy ste dostali SMS alebo e-mail, ktoré vás strašili pozastavením účtu alebo žiadali o platbu kartou? V takom prípade ste padli do oka podvodníkovi. Nenechajte sa nachytať a myslite na to, že na prípadné komplikácie vás takýmto spôsobom nikdy neupozorníme,“ napísala.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ČSOB bankaPolicajný zbor SR