Matovič rozhadzuje miliardy podľa toho, ako sa vyspí a sabotuje investície štátu, tvrdí Baťo z Umiernených (video)

Rado Baťo a Alojz Hlina
Zľava: Člen predsedníctva strany Dobrá voľba a Umiernení Rado Baťo a podpredseda strany Alojz Hlina. Foto: Repre, www.facebook.com

Ak parlament neschváli rozpočet na rok 2023, v provizóriu bude mať najsilnejšie slovo minister financií Igor Matovič, varuje strana Dobrá voľba a Umiernení.

Matovičovi na financiách nezáleží

Vláda má už iba niečo vyše týždňa, aby zverejnila budúcoročný rozpočet verejnej správy. „Od leta je však jasné, že ani Matovičovi, ani údajnému premiérovi Hegerovi na verejných financiách nezáleží,” skonštatoval člen predsedníctva strany Dobrá voľba a Umiernení Rado Baťo.

O rozpočte na budúci rok sa minister financií podľa Baťa s nikým nerozpráva. „Udržateľnosť verejných financií sa zhoršuje, minister rozhadzuje miliardy eur podľa toho, ako sa vyspí, osobne sabotuje výdavkové stropy a investície štátu pod jeho vedením sú najnižšie od roku 2013. Nemá ani potuchy o tom, ako budúci rok odvráti sankcie hroziace na základe zákona o rozpočtovej zodpovednosti,” dodal Baťo.

Štát potrebuje príčetné vedenie

Ako doplnil podpredseda strany Alojz Hlina, počas globálnej krízy, vojny v susednej krajine, rekordne rastúcich cien a doznievajúcich dôsledkov pandémie štát a jeho verejné financie potrebujú príčetné a dôveryhodné vedenie.

„Matovič vo funkcii nemá čo robiť a všetci, ktorí ho v nej podržali, bez ohľadu na výhovorky, sú za aktuálny kolaps spoluzodpovední,“ dodal Hlina.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz HlinaIgor MatovičRado Baťo
Firmy a inštitúcie Dobrá voľba a UmierneníMF Ministerstvo financií SR