Americké akciové indexy mierne klesli z rekordných maxím, ázijské burzy uzavreli zmiešane

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Akciové trhy
Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Americký akciový trh vo štvrtok uzavrel nižšie, ale zostal v blízkosti svojich rekordných maxím. Priemyselný index Dow Jones sa dokonca v priebehu obchodovania prvýkrát dostal nad úroveň 40-tisíc bodov.

Negatívne trh ovplyvnila strojárska spoločnosť John Deere, ktorej akcie zlacneli o 4,7 percenta, keďže zhoršila prognózu svojho zisku za terajší účtovný rok.

Oslabenia vykompenzoval Walmart

Trh nadol posunuli aj stavebné firmy, ktoré si odpísali časť ziskov z predchádzajúceho dňa.

Tieto oslabenia pomohol vykompenzovať obchodný reťazec Walmart, ktorý stúpol o 7 percent, keďže za uplynulý kvartál vykázal väčší zisk, ako analytici očakávali.

Po rekordoch nastali poklesy

Index S&P 500 klesol o 0,2 percenta na 5 297,10 bodu. Priemyselný index Dow Jones si odpísal 0,1 percenta a uzavrel na úrovni 39 869,38 bodu. Technologický Nasdaq si pohoršil o 0,3 percenta na 16 698,32 bodu.

Všetky tieto indexy však v stredu dosiahli rekordné úrovne vzhľadom na oživenie nádejí, že americký Federálny rezervný systém v tomto roku zníži svoju hlavnú úrokovú sadzbu. Index menších spoločnosti Russell 2000 vo štvrtok tiež oslabil, a to o 0,6 percenta na 2 096,25 bodu.

Ázijské burzy

Ázijské akciové trhy v piatok uzavreli zmiešane.

Hlavný japonský index Nikkei 225 klesol o 0,34 percenta, ale index hongkonskej burzy Hang Seng stúpol o 0,91 percenta a čínsky akciový index Shanghai Composite vzrástol o 1,01 percenta.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Federálny rezervný systém (Fed)Walmart