Vlhová má za sebou operáciu kolena. Pini povedal, kedy by sa mohla opäť postaviť na lyže

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
LYŽOVANIE SP: Žrebovanie štartových čísel na obrovský slalom žien
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas verejného žrebovania čísel na preteky obrovského slalomu žien v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v lyžiarskom stredisku Jasná v Demänovskej doline. Demänovská Dolina, 19. január 2024. Foto: SITA/Martin Medňanský
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 5. februára, 14:29

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová v pondelok podstúpila operáciu zraneného pravého kolena. Dvadsaťosemročná Liptáčka sa do Švajčiarska presunula v nedeľu a zákrok podstúpila na klinike Hospital di Valais pod dohľadom odborníka Oliviera Siegrista.

Čaká ju dlhá rehabilitácia

Vlhová sa zranila už pred viac ako dvoma týždňami, vyšetrenie pod Alpami však vtedy odhalilo, že jej koleno najprv musí odpuchnúť a až potom môže ísť pod skalpel. Doma tak absolvovala rehabilitáciu.

„Operácia bola úspešná. Petra sa cíti dobre, zotavuje sa podľa plánu a ďakuje všetkým fanúšikom, ktorí jej na diaľku držia palce,“ povedal Mauro Pini podľa Sport Management Company. Slovenku teraz čaká dlhá rehabilitácia, na lyže by sa mohla postaviť koncom leta. Všetko bude závisieť od toho, ako sa bude zotavovať.

Skvelé zvládnutie predoperačnej fázy

Úradujúca olympijská šampiónka v slalome Petra Vlhová si pri páde v 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára v Jasnej poškodila predný krížny väz aj meniskus.

„Počas prvých dní po zranení sa nám podarilo presne naplniť to, o čo nás na švajčiarskej klinike žiadali. Petra a naši fyzioterapeuti odviedli v tejto fáze výbornú prácu a preto verím, že je pripravená podrobiť sa operačnému zákroku,“ informoval Pini ešte v nedeľu, teda pred operáciou.

Bojovníčka Petra

Manažér Vlhovej tímu Richard Galovič dodal: „Petra napriek bolestiam a obmedzeniam rozpohybovala kolenný kĺb a posilnila svaly navôkol. Urobila tak maximum preto, aby bol operačný zákrok, na ktorý čaká nielen ona sama, ale určite aj všetci jej priaznivci, úspešný.“

Úradujúca olympijská šampiónka v slalome počas nedeľňajšieho večera zverejnila na sociálnych sieťach fotografiu s priateľmi, ku ktorej napísala: „Od zajtra začíname odznova.“

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Petra Vlhova (@petravlhova13)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Mauro PiniPetra Vlhová