Zranená Vlhová odcestovala zo Slovenska, podstúpi konzultácie s odborníkmi (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
LYŽOVANIE SP: Prvé kolo obrovského slalomu žien
Slovenská zjazdová lyžiarka Petra Vlhová pred štartom 1. kola obrovského slalomu žien v rámci pretekov Svetového pohára v alpskom lyžovaní v lyžiarskom stredisku Jasná v Demänovskej doline. Demänovská Dolina, 20. január 2024. Foto: SITA/Audi FIS Svetový pohár Jasná 2024.
Tento článok pre vás načítala AI.

Elitná slovenská lyžiarka Petra Vlhová už odcestovala do Švajčiarska a tam podstúpi konzultácie s odborníkmi, ktorí vyhodnotia jej stav a navrhnú postup jej liečby. Dvadsaťosemročná Liptáčka do zahraničia odišla aj s trénerom Maurom Pinim.

Vlhová utrpela zranenie v sobotňajšom slalome Svetového pohára 2023/2024 v Jasnej. Už po deviatich bránkach urobila chybu na vnútornej lyži a po nekontrolovanom páde zostala neďaleko ochranných sietí povedľa trate niekoľko minút v opatere zdravotníkov. Keďže nebola schopná zlyžovať do cieľa, odviezli ju z trate na saniach za potlesku tisícok fanúšikov. Na rozlúčku im aspoň zakývala na rozlúčku.

Komplexné vyšetrenia, ktorým sa následne podrobila v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku, odhalili poškodenie väzov v kolene.

Fotografie: Pád Petry Vlhovej a sobotňajší slalom v Jasnej

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Petra Vlhová