Vláda nerieši problémy Slovákov, ktorí sa ocitli na pokraji chudoby. Blížia sa kritické časy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NR SR: Rokovanie 32. schôdze
Foto: archívne, SITA/Jana Birošová

Strana Hlas – sociálna demokracia podporuje občianske protesty a vyzýva vládu, aby začala konať. Kabinet podľa predstaviteľov strany nekoná a venuje sa len medzinárodným témam.

Po veľkonočných sviatkoch chce strana predstaviť balík sociálnych opatrení na pomoc ohrozeným sociálnym skupinám. Informovala o tom hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

„Stredajšie verejné vystúpenie občianskych združení a predstaviteľov odborov potvrdzuje smutnú skutočnosť, že niet na Slovensku spoločenskej a profesnej skupiny, ktorú by táto vláda neoklamala alebo neignorovala. Hlas – sociálna demokracia dlhodobo vyzýva vládu, aby predstavila lex Slovensko, sociálny plán ako pomôcť rodinám, dôchodcom, zamestnancom či rôznym profesným skupinám prežiť kritické postpandemické časy spojené s vojnovým konfliktom. Blížia sa kritické časy, keď rast inflácie, cien potravín a energií bude neúnosný a mnoho ľudí sa prepadne na hranicu biedy,“ informovala Medveď Macíková.

Od premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) predstavitelia strany očakávajú, že vypočuje volanie po dialógu a zvolá v krátkom čase okrúhly stôl s profesijnými združeniami a odbormi, kde bude vytvorený priestor na dohodu a zároveň z neho vzídu konkrétne návrhy, ako zastabilizovať kritickú situáciu v štáte.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard HegerPatrícia Medveď Macíková
Firmy a inštitúcie Hlas-SD