Vláda by podľa ministra Naďa nemala mať problém získať dôveru parlamentu

Novovymenovaná vláda SR
Novovymenovaní členovia vlády SR, horný rad zľava: Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský, minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok, minister životného prostredia SR Ján Budaj, ministerka kultúry SR Natália Milanová, stredný rad zľava: Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková, minister vnútra SR Roman Mikulec, minister dopravy a výstavby SR a dočasný minister práce, sociálnych vecí a rodiny Andrej Doležal, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský, minister obrany SR Jaroslav Naï, dolný rad zľava: Podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý, podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík, predseda vlády SR Eduard Heger, podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová a podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič počas spoločného fototermínu členov novej vlády SR. Bratislava, 1. apríl 2021. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Dôvera tejto vláde v parlamente by nemala byť problém. V relácii televízie TA3 V politike to povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Podľa neho vláda získa podporu 76 poslancov „s veľkým prehľadom„. Myslí si, že to bude opäť okolo ústavnej väčšiny. O programovom vyhlásení vlády povedal, že ho podľa neho netreba zásadne meniť.

Mohli by sme sa baviť, kto zahlasuje za programové vyhlásenie vlády a kto nie,“ povedal a pripomenul, že Jana Bittó Cigániková (SaS) nezahlasovala za programové vyhlásenie vlády Igora Matoviča (OĽaNO).

Doplnil, že výraznejšie zmeny v programovom vyhlásení neočakávajú a neplánujú. Jednotlivé rezorty majú do 14. apríla zaslať návrhy na jeho úpravu. Naď za rezort obrany povedal, že vyškrtnú veci, ktoré už boli zrealizované.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičJana CigánikováJaroslav Naď
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita