Núdzový stav nie je riešením, podľa Viskupiča sme sa za rok veľa naučili

Marián Viskupič
Poslanec NR SR za stranu SaS Marián Viskupič. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský

Veľa sme sa za rok naučili, priniesli sme vysoké obete, ale v súčasnosti sme múdrejší, skúsenejší a aj odolnejší. Odolnejší proti vírusu, ale aj proti zlodejom našich slobôd. Na sociálnej sieti to napísal poslanec strany Sloboda a Solidarita (SaS) a šéf parlamentného finančného výboru Marián Viskupič.

Viac o téme: Koronavírus

„Na rozdiel od minulého roku, keď sme v tomto čase prijali núdzový stav ospevovaný a vyargumentovaný bývalým ministrom zdravotníctva, tento rok sa tento krok nezvažuje. Zdravotnícke a nemocenské kapacity vieme riadiť aj bez zákonom umožneného prikazovania a prístupu ku zdravotníkom ako k nesvojprávnym,“ uviedol poslanec.

Podľa neho by im pomohla dodatočná odmena a zlepšené podmienky. Poslanec si myslí, že by pomohlo tiež viac študentov medicíny na univerzitách a viac zdravotných sestier na stredných školách. Podľa Viskupiča sa postupuje správnym smerom. „Núdzový stav nie je riešením. Nakoniec, delta zatiaľ aj v postihnutých okresoch dostáva do nemocníc menej pacientov ako ku koncu minulého októbra (Bardejov, Orava),“ dodal poslanec.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián Viskupič