Video+foto: V Prešove mohli už deviatykrát vidieť živú krížovú cestu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Živá krížová cesta v Prešove
Vojaci vedú Ježiša, ktorého hrá Matúš Jurko (uprostred v popredí), na súd počas živého zobrazenia poslednej cesty Ježiša Krista na Veľký piatok v rámci Veľkonočných sviatkov. Zobrazenia autentických zastavení Krížovej cesty začali od Konkatedrály sv. Mikuláša a vyvrcholili ukrižovaním a pochovaním Ježiša Krista v Záhrade umenia. Prešov, 19. apríl 2019. Foto: SITA/Viktor Zamborský.

PREŠOV 14. apríla (WebNoviny.sk) – Už deviatykrát patrilo centrum Prešova pripomenutiu a spoločnému prežívaniu udalostí Veľkého piatku prostredníctvom autentického stvárnenia Krížovej cesty v podaní amatérskych hercov z farnosti v Nižnej Šebastovej a klientov neziskovej organizácie Oáza – nádej pre nový život.

Amatérski herci predviedli v štrnástich zastaveniach autentické výjavy z kresťanskej mytológie spred vyše 2000 rokov.

Účastníci sprievodu sa zhromaždili na pešej zóne pred Konkatedrálou sv. Mikuláša a Južným parkom. Emotívne a živé zobrazenie poslednej cesty Ježiša Krista sa začalo o 10. hodine na pešej zóne pred budovou Mestského úradu Pilátovým súdom.

Diváci uvideli aj Ježišovo bičovanie a mučenie. Sprievod pokračoval ďalšími zastaveniami po Hlavnej ulici, cez Svätoplukovu ulicu do Záhrady umenia, kde sa ukončil ukrižovaním, sňatím z kríža a uložením Ježišovho tela do hrobu. Priamy prenos bolo možné sledovať aj na internete.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať