Video: Pri požiari v nočnom klube zomrelo takmer 250 ľudí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Požiar_brazília
Požiar nočného klubu v Brazílii. Foto: SITA/AP

SAO PAOLO 27. januára (WEBNOVINY) – Počet obetí nedeľňajšieho požiaru v nočnom klube na juhu Brazílie stúpol na takmer 250 a prekonal tak pôvodné odhady tamojšej polície.

Tá potvrdila identifikáciu desiatok mŕtvych, ktorých drvivú väčšinu tvoria mladí ľudia. Tí sa podľa úradov udusili, alebo ich v panike ušliapal dav.

Ako potvrdila brazílska polícia, priestory klubu v centre mesta Santa Maria zachvátili plamene nadránom, v čase, keď sa v ňom zabávali stovky ľudí.

Požiar vznikol v dôsledku použitia zábavnej pyrotechniky, ktorú z pódia odpálila kapela hrajúca na študentskej párty. Brazílska prezidentka Dilma Rousseffová v reakcii na tragédiu predčasne ukončila návštevu Čile a vracia sa do vlasti.

Obdobná tragédia sa stala v decembri 2009 v nočnom klube v ruskom meste Perm. Priestory klubu zachvátil požiar po tom, ako z pódia začali odpaľovať zábavnú pyrotechniku, pričom jedna z rakiet zasiahla strop. Na porušenie predpisov v permskom podniku doplatilo svojim životom takmer 160 ľudí, desiatky utrpeli zranenia.

Na požiar v nočnom klube v roku 2003 doplatilo aj 100 ľudí v americkom štáte Rhode Island. Plamene počas nočnej zábavy zabíjali aj o rok neskôr v argentínskom Buenos Aires. Oheň spôsobený pyrotechnikou vtedy stál život takmer 200 ľudí.

https://www.youtube.com/watch?v=1VJsToZT62Y

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dilma Rousseffová