Video: Takmer 80 ľudí zahynulo počas mohutného výbuchu palivového potrubia v Mexiku

Výbuch palivového potrubia, Mexiko
Výbuch palivového potrubia v Mexiku. Foto: reprofoto, youtu.be

MEXIKO 20. januára (WebNoviny.sk) – Najmenej 79 ľudí zomrelo a 81 je hospitalizovaných po výbuchu poškodeného palivového potrubia v centrálnom Mexiku. Informoval o tom v nedeľu minister zdravotníctva Jorge Alcocer.

Podľa jeho slov sú niektorí pacienti v kritickom stave, pričom majú popálených viac než 80 percent tela. Forenzní experti zberajú vzorky DNA od príbuzných nezvestných osôb, z ktorých ostal v mnohých prípadoch len popol a kosti.

Výbuch a následný požiar nastal v piatok večer len niekoľko hodín po tom, čo zlodeji do potrubia navŕtali nelegálny otvor a miestni sa snažili načerpať si načierno palivo. Na poli sa v tom čase nachádzalo vyše 600 ľudí. Nešťastie sa stalo v meste Tlahuelilpan, približne 100 kilometrov severne od hlavného mesta Mexiko.

Pred troma týždňami nový prezident Andrés Manuel López Obrador spustil rozsiahlu operáciu proti gangom, ktoré vŕtajú ilegálne, nebezpečné otvory do potrubí a kradnú pohonné hmoty. Za prvých desať mesiacov roku 2018 zaznamenali neuveriteľných 12 581 takýchto prípadov, čo je v priemere 42 za deň.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrés Manuel López Obrador