Video: Areálom univerzity v Lyone otriasol výbuch, okolie museli evakuovať

Lyon, výbuch
Traja ľudia utrpeli ľahké zranenia pri výbuchu a požiari na streche budovy v areáli univerzity vo francúzskom Lyone. Po výbuchu, ktorý nastal vo štvrtok ráno, oblasť evakuovali. Krátko na to požiarnici dostali oheň pod kontrolu. Reprofoto: www.youtube.com

PARÍŽ 17. januára (WebNoviny.sk) – Traja ľudia utrpeli ľahké zranenia pri výbuchu a požiari na streche budovy v areáli univerzity vo francúzskom Lyone. Po výbuchu, ktorý nastal vo štvrtok ráno, oblasť evakuovali. Krátko na to požiarnici dostali oheň pod kontrolu.

Areál univerzity sa nachádza na lyonskom predmestí Villeurbanne. Tamojšia radnica na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedla, že výbuch bol „náhodný„.

Univerzita sa zase vyjadrila, že bolo počuť viacero výbuchov, ktoré „spôsobili rekonštrukčné práce„. Radnica aj univerzita zároveň trvali na tom, že nehrozí riziko úniku chemických látok.

Incident v Lyone sa stal len niekoľko dní po tom, čo si výbuch v pekárni v Paríži, ktorý spôsobil únik plynu, vyžiadal štyroch mŕtvych a desiatky zranených.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom